Žirona – lankytinos vietos

Žirona – lankytinos vietos 2019-07-07 20:57

Žirona – vienas seniausių Ispanijos miestų, per savo būties istoriją matęs visko. Nepaisant atkaklių bandymų perimti miestą, visgi sugebėjęs išlikti iki mūsų dienų kraštas dabar džiugina turistų akis savo įspūdinga, viduramžiais alsuojančia architektūra bei visiškai kitu, moderniu veidu, sukuriančiu itin žavų, skoningą kontrastą.

Rekomenduojame peržiūrėti šią mūsų surinktą informaciją apie NT ir automobilių nuomos, pardavimo, skelbimų portalus Ispanijoje. Kur ieškoti NT nuomos Ispanijoje, Tenerifėje?

Kitas didelis Žironos, kaip pažintinių ekskursijų krypties pliusas – įvairovė. Čia galima atrasti pačių netikėčiausių dalykų nuo archeologinio paveldo, gražiausių bažnyčių, jaukių gamtos kampelių iki arabiškų pirčių ar žydų kvartalų. Kiekvienas tikrai atras sau priimtiniausios veiklos, paversiančios atostogų laiką nepamirštamu visais aspektais. Jei nuolatinis šurmulys ir praeivių minios jus vargina, bet esate nusiteikę susipažinti su vietinėmis kultūromis kuo išsamiau, į artimiausius kelionių planus tikrai vertėtų įtraukti nuostabiosios Žironos apylinkes.

Pradėkite nuo apsilankymo senamiestyje pilname itin siaurių gatvelių bei ne vieną šimtmetį tebestūksančių miesto sienų. Prie pat upės įsikūręs visos Žironos centras, labiausiai atsiskleidžia pasiekus pagrindinę – La Rambla gatvę. Tai ganėtinai mėgiama vietinių atkarpa, mat viena šalia kitos rikiuojasi kavinės po atviru dangumi ar gardžiausius meniu siūlantys restoranai. Skaisčiai šviečiant saulei, nepaprastai gera žingsniuoti pakrante dairantis į margaspalves namų eiles ar per upę persikelti nutiestais tiltais.

Toliau keliai veda link 1312 metais iškilusios Žironos katedros. Deja, amžių veikiamas pastatas iki mūsų dienų išsaugojo tik bokštą ir šiek tiek ankstesnio vienuolyno, bet visgi bendro didingumo net tokie faktoriai negali paveikti, todėl visų architektūrinių stilių įvairove garsėjanti katedra kasmet sulaukia gausybės lankytojų.

Šiek tiek kitokį miestą išvysite atsidūrę vakarinėje Žironos dalyje. Viskas čia išties šiuolaikiška ir tampa tikra atsvara senamiesčio panoramai. Prabangios parduotuvės, viešbučių kompleksai, tvarkingos aikštės dažnai tampančios pasimatymų taškais ar ekskursijų maršrutų stotelėmis, kartais sudaro įspūdį, kad esate jau visiškai kitame regione. Iš pastarųjų daugiausiai dėmesio sulaukia Nepriklausomybės aikštė ir joje esantis paminklas kovotojams už laisvę; Konstitucijos aikštė besididžiuojanti ypač originaliu meniniu sprendimu – merginos su žuvimis statula; Placa del Vi vertinama dėl neprilygstamai jaukios atmosferos tinkamos poilsiui, ramiam pasišnekučiavimui.

Nepamirštami įspūdžiai laukia visų, pasirinkusių popietę praleisti archeologiniame kelyje. Jei susižavėjote senamiesčio tvirtovėmis, tikrai neliksite nusivylę ir po šios atrakcijos, nes miesto įtvirtinimo kontūrų nepastebėti tikrai neįmanoma.

Renesanso laikų perliukas – Žironos universitetas, tam tikru laikotarpiu buvo visiškai neprieinamas ne tik paprastiems žmonėms, o ir tikriems studentams. Laimei, dabar šurmuliuojantys mokiniai vėl pripildo šį pastatą gyvybės, o išore pasigrožėti vis stabteli dažnas miesto svečias.

Legendomis apipinta liūto ir liūtės kolona, taip pat vienas iš populiariausių Žironos atributų. Sakoma, kad pabučiavus šią skulptūrą, nusišypsos laimė ne tik sugrįžti į šį miestą vėl, bet galbūt jame pasilikti visam laikui.

Daugybę pakeitimų išgyvenę Popiežiaus rūmai tebežavi kruopščiai sumodeliuotu dizainu ir vėl paremtu ne kuo kitu kaip renesansiniu stiliumi. Lankytojų, užėjusių vidun, lauks meno muziejus iš arti leidžiantis pamatyti galybę radinių, siekiančių ankstyvuosius amžius ar net naujuosius laikus.

Kalbant apie muziejus, šių Žironoje esama daug ir įvairių. Miesto istorijos muziejuje išsamiai pateikiami patys reikšmingiausi istoriniai faktai, įvykiai, dokumentai sukūrę šį kraštą tokį, kokį jį mes matome dabar.

Archeologijos muziejus nustebins nemenka eksponatų kolekcija iš antikos, viduramžių bei kitų periodų, o štai meno muziejus sudomins unikalių tapybos darbų gerbėjus.

Tačiau visgi daugiausiai dėmesio sulaukia kino muziejaus pastatas, ne veltui tituluojamas vienu iš neįprasčiausių net pasauliniu mastu. Aiškiai ir suprantamai pateikiama filmų industrijos reikšmė žmonijai, filmavimams naudojamos technikos pažanga iki mūsų dienų, viešai pristatomi  vertingiausi eksponatai. Kartu suteikiama galimybė pamatyti pačius pirmuosius kino šedevrus neaptinkamus niekur kitur.

Abejingų nepalieka ir bažnyčios, besivaržančios puošnumu, dydžiu ar ilgaamžiškumu. Viena tokių – Šv.Nikolajaus su neįprasta nova bei aštuonkampiu kupolu spinduliuoja sunkiai žodžiais nusakomu savitu žavesiu. Žemutiniame rūsyje vis dar saugomi ketvirtojo amžiaus krikščionių palaikai.

Graži, niekada norinčiųjų išvysti viską iš vidaus nestokojanti Sant Felin bažnyčia iškilusi tiesiai virš žymiojo Šv.Narcizo ir Šv.Felikso kapo.

Atskiras dėmesys skiriamas ir žydų religijai. Mieste įkurtos specialios, šios tautos istorijai atminti paskirtos vietos, kaip kad muziejus, pasakojantis apie žydų gyvenimą to meto Ispanijoje. Taip pat judaizmo religijos atstovų pėdomis įdomu pasekti žydų kvartale, kur atidžiai stebėdami aplinką dar aptiksite įvairių emblemų bylojančių apie kadaise įsikūrusios tautos gyvavimą ir braižą, neryškiai užsilikusį ant senų durų lentelių.

Žironoje yra ir tikrų arabiškų pirčių. Sunku suvokti, kaip tokie  romanikos stiliaus statiniai galėjo taip gerai išsilaikyti iki pat šiandienos, tad vien dėl šios priežasties jas aplankyti privalu.

Viešbučių Žironoje rezervavimasEifelio tiltas kažkuo gali priminti ir garsųjį bokštą Prancūzijoje. Galbūt todėl, kad abu šiuos šedevrus sukūrė tas pats žmogus. Dabar šis tiltas nebėra toks išskirtinis, kaip kažkada, prieš kelis šimtmečius , bet vertas vizito ir jūsų asmeninio  įvertinimo.

Pabaigai tiktų La Devisa parkas ar Žironos sodai. Nuostabiai vešinti žaluma, išraiškingos skulptūros, trykštantys fontanai, vaismedžiai, ko gero idealiausias variantas atsisveikinimui su šiuo miestu.

Video: ką veikti Žironoje

admin
Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos