Ispanijos miestai prie jūros

Ispanijos miestai prie jūros 2019-06-30 16:16

Norintiems nenuobodaus bei prasmingo atostogų laiko, galybės įsimintinų akimirkų, puikių paplūdimių, šilto vandens ar išskirtinių lankytinų vietų, siūlomos aplankyti Ispanijos miestus prie jūros. Čia sau tinkančios ir patinkančios veiklos atras kiekvienas poilsiautojas, tiek nenustygstantis vietoje, tiek ir pasyvesnio laisvalaikio ieškotojas.

Rekomenduojame peržiūrėti šią mūsų surinktą informaciją apie NT ir automobilių nuomos, pardavimo, skelbimų portalus Ispanijoje. Kur ieškoti NT nuomos Ispanijoje, Tenerifėje?

Praktiškai idealus klimatas dažniausiai ir tampa vienu svarbiausių kriterijų turistų tarpe renkantis būtent šią kryptį, kai nesinori per daug planuotis kelionės baiminantis dėl sezoniškumo, o verčiau bilietus įsigyti spontaniškai apsistojant kelioms dienoms ar savaitei. Trumpai supažindinsime su populiariausiais pajūrio kurortais ir galbūt taip padėsime išsirinkti jūsų poreikius labiausiai atitinkančią vietą įsimintinai viešnagei.

Neabejotinai vieno iš lankomiausių bei kartu didžiausio Ispanijos miesto titulą galėtume skirti gražuolei Barselonai. Spalvinga, turtinga paplūdimiais, naktiniais klubais, puikiomis tradicinio katalonietiško maisto užkandinėmis vieta jūsų taip lengvai nepaleis, o galbūt paskatins prasitęsti atostogas dar bent keliomis dienomis. Kai jau būsite iki soties pasimėgavę kaitria ispaniška saule smėlėtuose paplūdimiuose, būtinai aplankykite ir bent kelis žymiausius miesto objektus.

Ypatingai rekomenduojame užsukti į tikru šedevru laikomą, vis dar tebestatomą Sagrada Familia bažnyčią. Nors norint patekti į vidų tenka atstovėti nemenkas eiles, tačiau unikalus vidaus interjeras bei architektūra  su kaupu pateisins kiekvieną nekantraus laukimo minutę.

Taip pat ne ką mažesnį įspūdį paliks ir Barselonos katedra, kurios širdyje didingai stūkso įstabi aukso spalvos bažnyčia su 28 koplyčiomis.

Verta užsukti ir į Pikaso muziejų su gausia, šio puikaus dailininko  darbų ekspozicija, jūros muziejų suteikiantį progą iš arti pažinti pačius keisčiausius vandens gyvius, na o visai netoli pastarojo esanti Triumfo arka ne tik sužavės ištaigingomis dekoracijomis, bet ir pasak prietaringųjų, atneš laimę kiekvienam, pro ją įžengusiam žmogui.

Pačioje Ispanijos pakrantėje įsikūręs ir kitas gausus lankytinų vietų Malgrat de Mar miestas. Žinomiausi jo taškai – senasis žuvų turgus, Šv.Nikolajaus bažnyčia, de Maria Cubi aikštė, Francesco Macia parkas.

Netoliese esančiame Kalelos mieste, itin gerai išvystytas vandens sportas, o nuomojamos įrangos įvairovė patenkins kiekvieno, šio užsiėmimo aistruolio poreikius. Aukščiausios klasės paplūdimiai leis pilnai atsipalaiduoti  pasineriant į saulės vonių teikiamus malonumus, o tikra hipnoze akims taps žydras kaip dangus vanduo. Be visa ko užsukti kviečia populiarioji neoklasikinio stiliaus Šv.Marijos bažnyčia, Dalmau parkas, regiono simboliu spėjęs tapti švyturys.

Tikrai  nenusivilsite apsistoję Alikantėje. Tūkstantmečio senumo miesto istoriją čia pasakoja išlikę senoviniai pastatai, o vynuogių plantacijos jau seniai tapo neatsiejama regiono dalimi. Beje, vengiantiems karščio, patartina nevykti į Alikantę atostogų vasaros metu, nes temperatūra dienomis tampa sunkiai pakeliama ir alinanti.

Ekskursiją pradėkite nuo senamiesčio, pulsuojančio viduramžių ritmų, tad neturėtumėte nustebti išvydę basakojus praeivius. Besidairydami atklysite iki dailiosios miesto rotušės, kiek tolėliau susipažinti su istoriniais vingiais galėsite specialiuose edukaciniuose muziejuose. Tarp kitko, išskirtinis Alikantės bruožas yra ir centre įkurtas paplūdimys mėgstamas ne tik vietinių, bet ir svečių.

Pasigrožėti beribėmis Alikantės panoramomis galima užkopus į Šv.Barboros pilies kalną, o ir pati pilis verta dėmesio su savo šimtmečius skaičiuojančiomis tvirtovės sienomis, neprilygstamo grožio vienetiniu dizainu. Pačiais seniausiais iškastiniais  radiniais pasigerėsite atvykę į Alikantės archeologijos muziejų, o mielų dovanėlių šeimynai paieškosite centriniame turguje.

Valensija

Dar vienas uostamiestis – Valensija, savo dydžiu rikiuojasi trečioje vietoje po Madrido bei Barselonos. Čia rengiama bene didžiausia šalyje šventė Las Fallas, esama didžiausio senamiesčio su dar tryliktame amžiuje iškilusia katedra, neišdildomus prisiminimus palieka meno ir mokslo centras stulbinantis savo muziejų gausa, didžiulis planetariumas, koncertų salės.

Ir vaikams ir jų tėvams patiks popietė zoologijos sode nestingančiame rečiausių augalų bei gyvūnų rūšių, o svaiginančio šurmulio ir spalvų paletės nepritrūksite pabuvoję populiariajame Valensijos turguje. Nepamirškite padegustuoti tradicinės, tikrosios paeljos, kilusios būtent iš šio krašto.

Atlanto vandenyno skalaujamas Vigo miestas – tikra žvejų meka. Be visa ko poilsiautojus į Vigą privilioja ir ganėtinai nemažas Samilo paplūdimys. Taipogi labai patogūs pėstiesiems įrengti takai vedantys link restoranų, viešbučių ar vaikams skirtų pramoginių zonų. Yra į ką akis paganyti ir senamiestyje išsaugosiujame autentiškus pastatus bei ryškų savitumą.

Viešbučių Ispanijoje rezervavimas


Nepamirškime ir vis dažniau turistų atrandamo Bilbao miesto. Pastarajame kasmet organizuojamos daugeliui gerai žinomas bulių kautynių festivalis, o Gugenheimo meno centras drąsiai gali būti vadinamas tikrojo modernizmo tėvu.

Senamiestyje žvilgsnius prikausto žavingoji Santjago katedra, baskų kultūrinius ir meno ypatumus pristatys archeologijos, etnografijos ir istorijos muziejai, įsimylėjusiems jūrą tikrai patiks vizitas jūreivystės muziejuje pasakojančiame skirtingais amžiais vyravusias jūrininkavimo tradicijas.

Odą maloniai kutenančia šiluma pasitiks ir Malaga. Kadaise finikiečių įkurtas miestas, dabar skaičiuoja tūkstantines smalsių turistų minias. Ir ne be reikalo. Be palmių eilėmis nusodintų alėjų, čia yra ir daugiau gėrio, kurį pamatyti tiesiog privaloma. Vienas iš jų – Malagos katedra, dėl ne iki galo sutvarkyto bokšto šmaikščiai  vadinama “vienaranke“.

Užsukite ir į Pablo Picasso namus, kuriuose kadaise ir užaugo ši neeilinė asmenybė. Iš Geblortolo pilies viršūnės, kaip ant delno visas miestas, o muziejų įvairovė sugebės sudominti net ir menui abejingus keliautojus.

Malaga

Pamirškite skėčius. Ko jau ko, bet saulėtų dienų Aluzijai galėtų pavydėti ir patys pietiškiausi kraštai. O kur dar kiekvienam pagal skonį įtiksiantys paplūdimiai, istorinės reikšmės objektai kaip , kad katedra su itin reikšmingomis meno relikvijomis, nuolatos šurmuliuojantis ir tikrąja ispanų kasdienybe alsuojantis turgus, pribloškianti Alkosabo tvirtovė, netoliese besidriekianti dykuma, primenanti populiariuosius arabiškus smėlynus, Siera Nevada kalnų masyvai, iš kurių, rodos, dangus jau vos per sprindį, o visa tai kartu sukuria magišką atmosferą, priversiančia pasijusti tarsi kino filme.

admin
Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos