Vyriausybė grasina iki 6000 eurų baudomis atvykusiems į Ispaniją be neigiamo PGR testo rezultato

Vyriausybė grasina iki 6000 eurų baudomis atvykusiems į Ispaniją be neigiamo PGR testo rezultato © Pexels 2020-11-11 18:30

Užsienio reikalų ministrė Arancha Gonzalez Laya įspėjo apie gresiančias baudas keliautojams, komentuodama avialinijų kompanijoms teikiamą rekomendaciją tikrinti, ar keleiviai yra atlikę tokius testus, tačiau ne imperatyvią prievolę tai daryti, tačiau atvykstantys į Ispaniją, jūros ir oro keliais, turės parodyti savo dokumentus ir atlikto PGR testo rezultatus. Tokia keleivių kontrolė numatyta jūrų ir oro uostuose.

Jeigu keleiviai negalės parodyti atlikto testo rezultato, jiems bus atliktas testas ir skirta bauda. Numatytos baudos - didelės, nes yra sukurtos kaip atgrasymo priemonė, o ne valstybės rinkliava. 

„Norime, kad keliautojai būtų sąmoningi ir suprasdami turimą atsakomybę nekelti grėsmės, keliaudami saugotų save ir kitus,“ - aiškino ministrė.

Vyriausybė paskelbė, kad žmonės, atvykstantys į Ispaniją iš užsienio, oru ar jūra, nuo lapkričio 23 dienos turės parodyti neigiamo PGR testo rezultatus, atlikto ne anksčiau kaip likus 72 valandoms iki kelionės. Toks reikalavimas bus taikomas visiems, atvykstantiems iš „rizikingomis“ laikomų valstybių. Tokių Europoje - 65. Priemonė taikoma nepaisant tik 0,08% fiksuojamų teigiamų užsikrėtimo atvejų, žmonėms atvykus iš užsienio. 

„Žvelgiant į skaičius, tai nėra problema, tačiau turime būti tikri, kad ir ateityje tai nekels problemų. Tokia priemonė taikoma norint sukurti pasitikėjimą sistema ir palaipsniui atverti saugias zonas kelionėms,“ - baigdama pridūrė moteris. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos