Turistų srautas per pirmuosius devynis šių metų mėnesius Ispanijoje sumažėjo 75 proc.

Turistų srautas per pirmuosius devynis šių metų mėnesius Ispanijoje sumažėjo 75 proc. © Pexels 2020-11-03 18:00

Remiantis antradienį paskelbtais nacionalinio statistikos instituto oficialiais duomenimis, Ispanijoje, kur iki pandemijos klestėjo turizmo sektorius, svečių iš užsienio srautas per pirmuosius devynis šių metų mėnesius gerokai sumenko. Nuo sausio iki rugsėjo į Ispaniją atvyko 16,8 mln. užsieniečių, o tai - maždaug 75 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau.

Viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi ES šalis ir antra pagal apsilankančius užsienio turistus kovo mėnesį įvedė griežtą karantiną visoje savo teritorijoje, kuris buvo visiškai panaikintas tik birželio pabaigoje, o iki tol buvo paralyžiavęs šalies ekonomikos varikliu laikomą turizmo sektorių.

Turizmo sektoriaus įmonių vadovai tikėjosi, kad vasarą, atšaukus karantiną, padėtis pagerės, tačiau šie lūkesčiai žlugo, kai Didžioji Britanija, norėdama apsisaugoti nuo išaugusio COVID-19 atvejų skaičiaus liepos 25 dieną įvedė dviejų savaičių karantiną visiems, atvykstantiems iš Ispanijos. Didžioji Britanija ilgą laiką buvo šalis, iš kurios į Ispaniją atvykdavo didžiausias užsienio svečių skaičius, o  ši pandemijos valdymo priemonė Didžiosios Britanijos viduje privertė britus atšaukti atostogų planus saulėtoje Ispanijoje.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos