Trečią dieną iš ugnikalnio tekanti lava naikina viską, kas pasitaiko jos kelyje (video)

Trečią dieną iš ugnikalnio tekanti lava naikina viską, kas pasitaiko jos kelyje (video) © Stop kadras 2021-09-22 19:44

Sekmadienį išsiveržęs ugnikalnis La Palma saloje niokoja viską, kas pasitaiko jo kelyje. Specialistų teigimu, spaudytis ugnimi ir visa griaunančia lava jis gali net kelis mėnesius

Socialinėse platformose sparčiai plinta vaizdo įrašai, kuriais dalijasi vietiniai žmonės ir saloje apsistoję turistai: juose įamžintas stichinės nelaimės negailestingumas.

Šipuliais ir pelenais verčiami ištisi namų kvartalai, plantacijos, sandėliai, keliai. Iš 9 ugnikalnio plyšių tekanti lava sugriovė daugiau nei 190 pastatų, per 100 hektarų ploto padengė storu lavos sluoksniu. Tačiau 1000 laipsnių karščio lava toliau juda salos paviršiumi link jūros. 

Ekspertai įspėja, kad lavai pasiekus jūrą, kils ne tik garų, bet ir nuodingų elementų debesis. Įkaitusioms uolienoms staigiai atvėsus gali kilti cheminė reakcija, sudarysianti vandenio chlorido rūgštį, kuri gali dirgina odą ir gleivinę, todėl žmonės raginami nesiartinti prie tekančios lavos. 

Nelaimės vietoje dirbantys ir žmones evakuojantys ugniagesiai taip pat pasidalijo jautria žinute:  „Gamtos galia, prieš kurią mes bejėgiai“.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos