Tenerifėje rastos nelegalios 3D ginklų gaminimo dirbtuvės

Tenerifėje rastos nelegalios 3D ginklų gaminimo dirbtuvės © Stop kadras 2021-04-20 15:58

Paskelbta informacija apie Ispanijos policininkų reidą nelegaliame 3D ginklų spausdinimo ceche Tenerifėje, o už nusikalstamą veiklą, susijusią su neteisėtu ginklų laikymu ir sprogmenų saugojimu, suimtas vyras.

Sulaikytasis – Ispanijos pilietis, buvęs Venesuelos kariškis, šiuo metu vadovaujantis slaugos namams Tenerifės sostinėje, į kurią grįžo prieš kelerius metus. Operacija buvo surengta 2020 metų rugsėjo 14 d., tačiau teisėjo nurodymu liko įslaptinta, iki prieš kelias dienas gauto leidimo paviešinti informaciją visuomenei.

Nacionalinės policijos pareiškime teigiama, kad dirbtuvėse buvo sumontuota veikianti 3D spausdinimo įranga, kuria vos per dvi minutes buvo galima pagaminti ginklų vamzdžius. Buvo konfiskuoti ir 19 3D spausdintuvu atspausdintų ginklų rėmų, devynios apkabos, du duslintuvai, du nežymėti rankiniai ginklai, dvivamzdžių ginklų dalys, šaudymo kaiščiai bei Šratasvydžio AR-15 automato kopija. Kratos metu rasti du elektrošokai, penki duriamieji ginklai ir mačetė.

Trimatis 3D spausdinimas - technologija, leidžianti nusikalstamoms teroristinėms grupuotėms pačioms pasigaminti savo ginklų arsenalą ir didina šaunamųjų ginklų platinimo pavojų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos