Šveicarijos prokuratūra nutraukė buvusio Ispanijos karaliaus korupcijos bylą

Šveicarijos prokuratūra nutraukė buvusio Ispanijos karaliaus korupcijos bylą 2021-12-16 18:16

Šveicarijos prokuratūra pranešė, kad nutraukia korupcijos bylą, kuri buvo iškelta 83 metų buvusiam Ispanijos karaliui Juanui Carlosui dėl įtarimų, kad jis galimai gavo 88,7 milijonų eurų kaip padėka už pagalbą vienam ispanų konsorciumui gaunant greitųjų traukinių kontraktą Saudo Arabijoje.

Tris metus trukęs tyrimas dėl pinigų plovimo, kai dar 2008 metais į vieną iš Šveicarijos bankų sąskaitą pateko minėta suma eurų, o prieiga prie jos turėjo J. Carlosas, nors savininkas buvo Saudo Arabijos karalius. Visgi, po trejus metus trukusio tyrimo Ženevos prokuratūra pranešė, kad pakankamai sąsajų pateikti negali tarp Saudo Arabijos, Ispanijos ir karaliaus.

Prokurorai taip pat paskelbė, kad yra įrodymų, kurie galėtų susieti šiuos pinigus su Ispanijos karaliumi ir velėsniu jų pervedimu į Bahamų banką, jo buvusios meilužės, vokiečių verslininkės Corinnos zu Sayn-Wittgenstein kompanijai.

Bahamų salos yra viena iš vietų, kur dažniausiai keliauja plaunami pinigais ir slepiami mokesčiai. 

Tyrimai sutelkti į tai, ar nebuvo neteisėtų sandorių po 2014 metų, kai Juanas Carlosas atsisakė sosto ir prarado neliečiamybę.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos