Protestuodami dėl žodžio laisvės suvaržymų Ispanijoje į gatves išėjo šimtai žmonių

 Protestuodami dėl žodžio laisvės suvaržymų Ispanijoje į gatves išėjo šimtai žmonių © Pexels.com 2021-02-21 14:37

Ispanijoje policijai sulaikius garsų 32-jų metų reperį Pablo Rivadullą, žinomą kaip Pablo Haselį, kaltinamą „terorizmo garbinimu“, įvairiuose šalies miestuose kilo šimtai protestų. Vyko demonstrantų ir pareigūnų susirėmimai, sulaikyta dešimtys žmonių, yra sužeistų.

P. Haselis vadino buvusį Ispanijos karalių „girtu tironu“ ir „mafijos vadu“, gyrė teroristinę grupuotę ETA, kuri siekė Baskonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos. Reperis nacionalinės policijos pareigūnus vadino „žudikais“, kaltino civilinę gvardiją kankinant ir žudant migrantus.

Praėjusią savaitę daugiau nei 200 iškilių Ispanijos kultūros veikėjų pasirašė atvirą laišką, reiškiantį solidarumą su P. Haseliu bei raginantį imtis veiksmų. „Reperių, tviterio vartotojų, žurnalistų, kultūros ir meno atstovų persekiojimas už tai, kad jie naudojasi žodžio laisve, tapo nuolatinis“, – skelbė viešas kreipimasis. 

Remiantis Ispanijos Baudžiamuoju kodeksu: asmenys, pripažinti kaltais dėl „terorizmo garbinimo“ ar „teroristinių nusikaltimų aukų ar jų giminaičių žeminimo“, gali būti įkalinti, nubausti, jiems gali būti uždrausta dirbti viešajame sektoriuje. Ispanijos Vyriausybės paskelbė planuojanti pakeisti įstatymą, kad „pertekliniai pasisakymai meniniame, kultūriniame ir intelektualiniame kontekste“ nevirstų įkalinimo bausmėmis.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos