Pakitimai Ispanijos kelių eismo taisyklėse - ką turėtumėte žinoti

Pakitimai Ispanijos kelių eismo taisyklėse - ką turėtumėte žinoti © Pexels.com 2022-03-22 18:14

Ispanijos kelių eismo taisyklėse įvesti pakitimai, kurie įsigaliojo nuo kovo 21 dienos ir jų privalės laikytis visi eismo dalyviai.

Saugumas vairuojant tampa ypatinga dalis pakitimų, o nuo šiol lenkiant kitą automobilį tampa draudžiama viršyti greitį daugiau nei 20 km/h. Tiesa, prie saugos vairavimo pridedama, kad lenkiant motociklą ar dviratį reiks persirikiuoti į kitą juostą važiuojant dviejų ir daugiau juostų kelyje, o važiuojant viena juosta reiks laikytis didesnio atstumo nei 1,5 metro.

Nesilaikymas šių pakeitimų gresia 6 nuobaudos taškais vairuotojo teisėse. 

Taip pat nuo šiol visi vairuotojai, kurie buvo pagauti besinaudojantys telefonu taip pat gaus šešių taškų nuobaudą. Tuo tarpu vairavimas be saugos diržų neužtikrintas vaikų saugumas automobilyje, važiuojant motociklu be šalmo reikš 4 taškų nuobaudą. 

Šiukšlių metimas per langą gali kainuoti ne tik taškų nuobaudą, bet ir 500 eurų baudą. Sustojimas arba prisiparkavimas dviračių juostoje gali kainuoti 200 eurų.

Taip pat yra draudžiama naudoti greičio matuoklių perspėjimo įtaisūs, o už jų buvimą mašinoje gali tekti sumokėti 200 eurų baudą.

Eismo dalyviai ant motociklų ir mopedų gali naudotis prietaisais įtaisytais šalme, kurie leidžia komunikuoti ar naviguoti kelyje, bet yra draudžiama laikyti telefoną tarp šalmo ir galvos. Nesilaikymas šios taisyklės suteiks 4 baudos taškus. 

Mobilios transporto priemonės kaip paspirtukai, dviračiai neturi teisės važiuoti pėstiesiems skirtose vietose ir turi naudotis dviračių takais, o jei jo nėra, tai keliu. Taip pat privalomas šalmas važiuojant ne miesto keliais, tačiau mieste privalomas visiems iki 16-os metų. Šiomis transporto priemonėmis važiuojantiems alkoholio tolerancija taip pat nulinė. 

Priminsime, kad surinkus 12 baudos taškų yra atimamos teisės, tai maksimalus nuobaudų taškų skaičius. Taip pat galima su savimi neturėti vairuotojo teisų, jei vairuotojas jas pateikė mobilioje programėlėje ‘miDGT’.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos