Naujasis Katalonijos prezidentas ragina organizuoti referendumą dėl nepriklausomybės

Naujasis Katalonijos prezidentas ragina organizuoti referendumą dėl nepriklausomybės © Stop kadras 2021-05-21 18:03

Nuosaikiųjų Katalonijos separatistų lyderis Pere Aragonesas penktadienį vietos parlamente vykusiuose rinkimuose buvo išrinktas šio turtingo šiaurės rytinio regiono prezidentu.

38 metų teisininkas ragina Madridą organizuoti referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės po to, kai 2017 metais nesėkmingas regiono bandymas atsiskirti Ispanijos sukėlė politinę krizę.

„Regiono Vyriausybė siekia užtikrinti, kad Katalonijos nepriklausomybė būtų įmanoma. Dabar mes turime išspręsti šį politinį konfliktą dialogo, derybų keliu. Mes atkakliai sieksime derybų, o tai nebus lengva. Taip pat, privalome siekti Katalonijos Respublikos socialinio ir ekonominio atsigavimo“, – komentavo P. Aragonesas.

Naujasis Katalonijos lyderis taip pat sakė, kad sieks ne tik referendumo dėl nepriklausomybės, bet ir amnestijos ištremtiems arba įkalintiems separatistinio judėjimo lyderiams. Tačiau ir vieną, ir kitą siekį kategoriškai atmeta ministro pirmininko Pedro Sanchezo Vyriausybė.

Nuo koronaviruso pandemijos pradžios įšaldytos derybos dėl Katalonijos ateities atrodo tebesančios aklavietėje, Madridui atsisakant patenkinti separatistų reikalavimą surengti dar vieną referendumą.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos