Moteris, kuri Ispanijoje gyveno iki 117 metų, turėjo genų, dėl kurių jos ląstelės buvo jaunesnės

JAV gimusi moteris, kuri buvo seniausia pasaulyje, prieš mirdama Ispanijoje praėjusį rugpjūtį, būdama 117 metų, savo ilgaamžiškumą siejo su sėkme ir gera genetika. Ir, matyt, Maria Branyas Morera buvo teisi.
Pranešama, kad Branyas mikrobiomo ir DNR tyrimas, kurį mokslininkai pradėjo atlikti prieš jos mirtį, parodė, kad jos paveldėti genai leido jos ląstelėms iš esmės jaustis ir elgtis taip, lyg jos būtų 17 metų jaunesnės nei iš tikrųjų. Remiantis Barselonos universiteto genetikos profesoriaus Manelio Estellerio, pagrindinio senėjimo eksperto, vadovaujamo tyrimo, Branyas mikrobiota, kuri visų pirma reiškia žmonių žarnyne esančias bakterijas, turinčias įtakos jų sveikatai palaikyti, atspindi kūdikio mikrobiotą.
Dienraštis „Ara“, apimantis Katalonijos regioną, kuriame ji gyveno didžiąją savo gyvenimo dalį, pirmą kartą pranešė apie tyrimo, kuris anksčiau kovo mėnesį buvo apibūdintas kaip Branyas „privilegijuotas genomas“, rezultatus. Estelerio komanda išsiaiškino, kad Branyas išlaikė savo aiškumą beveik iki pat gyvenimo pabaigos. O negalavimai, su kuriais ji kovojo per ilgus auksinius metus, daugiausia apsiribojo sąnarių skausmais ir klausos praradimu.
Tyrėjai pastebėjo, kaip M.Branyas pasirinko daugybę sveikos gyvensenos, kuri taip pat padėjo jai pasinaudoti savo unikalia genetine struktūra. Ji laikėsi Viduržemio jūros dietos. Ji vengė gerti alkoholį ir rūkyti, mėgavosi pasivaikščiojimais ir nuolatos buvo apsupta šeimos ir artimųjų. Visa tai, matyt, padėjo jai išvengti tiek fizinio, tiek psichologinio nuosmukio. Tikimasi, kad atliktas tyrimas suteiks naudingos informacijos tiems, kurie nori sukurti vaistus ir gydyti su amžiumi susijusias ligas.
Komentarai (0)