Las Palme stiprus žemės drebėjimas - teka naujos lavos upės

Las Palme stiprus žemės drebėjimas - teka naujos lavos upės © Stop kadra 2021-10-15 18:14

Las Palme, kuris yra Kanarų salose vėl teka lavos upės, kurios pasirodė po kol kas didžiausio drebėjimo nuo ugnikalnio išsiveržimo. 4,5 balo pagal Richterio skalę drebėjimas vėl privertė mieste kaukti sirenas bei suklusti visiems vietiniams ir atvykeliams. 

Tiesa, žemės drebėjimas tik viena iš problemų, nes vėl išsiveržęs ugnikalnis spjaudosi lava, kuri leidžiasi nuo kalno. 

Ketvirtadienį Cumbre Vieja ugnikalnis dar kartą ispjovė lavos kiekį, kuris sudarė vientisą darinį ir teka kaip upė žemyn nuo kalno. Ekspertai baiminasi, kad toks išsiveržimo stabilumas gali tapti norma, kuri gali pakeisti salos gyvenimą visomis prasmėmis - nuo reljefo, tiek ir grožio bei saugumo prasme. 

Nauja lavos srovė pradėjo bėgti dar trečiadienį bei taip sukūrė problemas esantiems saloje arčiausiai ugnikalnio, kuriem kyla grėsmė prarasti savo gyvybes bei turtą. Panaši situacija jau buvo ištikusi ne vieną vietovę, kuri yra arti ugnikalnio. Skaičuojama, kad Las Palme reiks evakuoti per 800 gyventojų.

Tuo tarpu nuo rugsėjo 19 dienos jau yra evakuota per 6000 žmonių.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas apsilankė saloje prieš keletą dienų, tai nėra pirmas apsilankymas bandant padėti vietiniams gyventojams ir pamatyti tikrąją žalą. Tiesa, skaičiuojant eurais jau dabar ugnikalnis pridarė problemų už 214 milijonų eurų. P. Sanchezas savo apsilankymo metu sakė, kad kol kas skaičiuoti tikrąją žalą yra anksti, nes dar tikėtina, jog šios problemos tęsis ateinančiomis dienomis.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos