Kelionė į Ispaniją gali kainuoti brangiau - už testą susimokėti gali tekti ir pasiskiepijus

Kelionė į Ispaniją gali kainuoti brangiau - už testą susimokėti gali tekti ir pasiskiepijus © Pexels.com 2021-11-22 19:51

Kelionė į Ispaniją ir jai priklausančias salas gali atsieiti brangiau nei planavote, ypatingai, kai Lietuva atsidūrė rizikos šalių sąraše. Toks įstatymas galioja visoms šalis, kurios patenka į tą patį sąrašą, o tai reiškia, kad atvykus į Ispaniją tenka atlikti COVID-19 testą, net turint Europos Sąjungos skiepų ar ligos persirgimo sertifikatą. 

Tiesa, toks naujas apribojimas kelia daug nesusipratimų ir klausimų kaip elgtis atvykus į šalį.

Keliautojai dalinasi, kad suplanavus keliauti į šalį galioja įprasta praktika kaip vykstant į Lietuvą ir reikia užpildyti specialią anketą ir nurodyti tam tikrą informaciją. Toks scenarijus galioja ir ir Ispanijai, tačiau lėktuvu pasiekus šalį gali tekti atlikti testą, taip nusprendus darbuotojams, kurie tikrina atvykelius. 

Tiems, kuriem tenka atlikti papildomą testą, gauna specialią instrukciją anglu kalba, kurioje rašoma, kad atvykus iš aukštos rizikos šalies ir neturint PGR testo reikia jį atlikti per 48 valandas, tačiau visas lėšas turi padengti pats keliautojas, o vengiant jį atlikti yra pažeidžiamas įstatymas. 

Teigiamą arba neigiamą rezultatą reikia patalpinti į elektroninę sistemą. 

Tiesa, patys ispanai irgi nėra susipažinę su tokiomis taisyklėmis ir dažnas nežino, kad svečiui iš svečios šalies turi atlikti tokį testą, o patekti į viešbutį ar kitą poilsio vietą lengva, mažai kas žino kad yra kažkoks apribojimas, kuris neleistų keliautojui naudotis paslaugomis. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos