Istorinę reikšmę Ispanijoje turinčio įvykio minėjime buvęs karalius nepasirodė

Istorinę reikšmę Ispanijoje turinčio įvykio minėjime buvęs karalius nepasirodė © Pexels.com 2021-02-24 19:12

Ispanija vasario 23-iąją paminėjo nesėkmingo karinio perversmo 40-ąsias metines. Tuo istoriniu metu šaliai vadovavęs karalius Juanas Carlosas ir padėjęs sustabdyti krizę bei nukreipti šalį demokratijos link jose nepasirodė. 

2014-aisiais sosto atsisakęs Juanas Carlosas ceremonijoje nedalyvavo, nors jo vaidmuo sustabdant perversmą buvo kertinis. Praėjusiais metais jis išvyko gyventi į užsienį, kilus klausimams dėl jo turto kilmės.

Daugelis ispanų dar labai gerai prisimena tą šaltą 1981 metų vasario 23-iosios popietę, kai maždaug 200 1975-aisiais mirusiam diktatoriui Francisco Franco ištikimų Civilinės gvardijos karininkų įsiveržė į parlamentą ir ėmė šaudyti virš galvų parlamentarams, ketinusiems balsuoti dėl naujos vyriausybės.

Kruopščiai parengtas planas žlugo dėl ryžtingų Juano Carloso veiksmų. Tąkart karalius per televiziją paragino ginkluotąsias pajėgas neremti perversmo ir gerbti neseniai priimtą konstituciją. Maištininkai vasario 24-osios vidurdienį pasidavė ir paleido įkaitais laikytus parlamentarus.Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos