Ispanijos Vysiausybė svarstys visuotinės komendanto valandos įvedimo galimybę

Ispanijos Vysiausybė svarstys visuotinės komendanto valandos įvedimo galimybę © Pexels 2020-10-21 21:45

Ispanijos sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa antradienį pareiškė, kad visuotinės komendanto valandos įvedimo Ispanijoje galimybė - reali, jeigu tokių priemonių pareikalaus epidemiologinė situacija, kai reikės pažaboti antrąją COVID-19 bangą ir išlyginti užsikrėtimų kreivę. Pridėdamas jis teigė, kad tokios priemonės taikymas šalyje bus numatytas naujajame nepaprastosios padėties įstatyme. 

Ispanijos ministrų kabinetas dar spalio 9 dieną paskelbė nepaprastąją padėtį Madride ir jo apylinkėse, įvedant dalinį 15-kos dienų karantiną, kurio pagalba buvo tikimąsi suvaldyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą šalyje. Visuomeninio gyvenimo suvaržymai šiame regione galioja iki spalio 24 dienos. Tos pačios priemonės, kurios buvo taikomos ankstesniam daliniam karantinui Madride, tapo realiai įgyvendinamos tik paskelbus nepaprastąją padėtį, po to, kai regiono valdžios institucijos teisminio proceso tvarka priešinosi pirminių priemonių įvedimui. Nepaprastosios padėties galiojimo pratęsimas Madride turi būti priimtas balsuojant Ispanijos Kongrese.

Nors Madridas yra vienintelis regionas, kuriame šiuo metu yra įvesta nepaprastoji padėtis, kiti Ispanijos regionai taip pat griežtina apribojimus ir taiko agresyvesnes kovos su virusu priemones.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos