Ispanijos vyriausybė priėmė darbo teisės reformą - puoselės darbuotojų saugumą

Ispanijos vyriausybė priėmė darbo teisės reformą - puoselės darbuotojų saugumą © Pexels.com 2022-01-02 15:18

Praeitą savaitę Ispanijos vyriausybė patvirtino vieną iš svarbesnių pastarojo laikotarpio teisės reformą, kuri turi sumažinti laikinųjų darbo sutarčių kiekį bei kartu užtikrinti darbuotojų saugumą. Reforma priimta dirbus kartu su profsąjungomis ir darbdaviais, kurių dėka bus pakeistos taisyklės, kurios iki šios buvo palankios verslui. 

Dar 2012 metais priimtos taisyklės laikėsi dešimtmetį, o jas įtakojo 2008 metų pasaulinė finansų krizė ir konservatyvių pažiūrų vyriausybė nutarė pakeisti jas, kad atsigautų po finansų krizės.

Šiuo metu Ispanijoje yra didžiausias kiekis naudojamų laikinųjų darbo sutarčių visoje Europos Sąjungoje, todėl šia reforma siekiama sugriežtinti tokių sutarčių naudojimo sąlygas ketvirtoje pagal dydį euro zonos ekonomikoje. Pagal naujas taisykles dauguma tokių sutarčių bus apribotos iki trijų mėnesių termino ir leis darbtuojus laikinai samdyti tik tam tikromis aplinkybėmis.

Pažeidus naujuosius įstatymus numatomos baudos verslui, o taip pat sugrąžinamos 2012 metais nutrauktos išeitinės kompensacijos. Tiesa, taip pat sugrąžinamos profsąjungų derybinės galios. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos