Ispanijos vyriausybė didins socialinio draudimo įmokas, kad surinktų lėšų pensijoms

Ispanijos vyriausybė didins socialinio draudimo įmokas, kad surinktų lėšų pensijoms © Pexels.com 2021-11-18 19:21

Ispanijos vyriausybė paskelbė, kad pasiekė susitarimą su darbuotojų profsąjungomis dėl socialinio draudimo įmokų padidinimo, kuris leistų surinkti daugiau lėšų ateities pensijoms. Dabartinė šalies situacija nėra geriausia, nes joje vyksta spartus gyventojų senėjimas, kuris išnaudoja vis daugiau biudžeto lėšų.

Didžiausią įtaką tokiam sprendimui darė Europos komisija, kuri jau kurį laiką reikalavo reformų šalyje ties pensijų sistema, kuri nebuvo pati tinkamiausiai žvelgiant į ateitį. Tiesa, įtaką darė ir sąlyga gauti lėšų iš ekonomikos atkūrimo fondų. 

Socialinio draudimo įmokos nuo 2023 metų iki 2032 m. didės 0,6 procento, o po šio laikotarpio pabaigos bus matomi sekantys etapai ir sprendimai jei jų prireiks. 

Dardaviai turės padengti 80 procentų prieaugio, o tuo tarpu darbuotojai 20 proc. Visgi, šis sprendimas nėra pats populiariausias tarp verslo atstovų, kurie atsisakė dėrybų su valstybe ir profsąjunga tegdami, kad toks planas padarys neigiamą įtaką verslui bei gali sumažinti darbingumą šalyje. 

Ispanijoje gyvenimo trukmė yra viena ilgiausių pasaulyje ir siekia 83 metus, tačiau gimstamumas atvirkščiai labai menkas. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos