Ispanijos Premjero atsakas į homofobinę ataką: siūlo griežtinti bausmes už neapykantos nusikaltimus

Ispanijos Premjero atsakas į homofobinę ataką: siūlo griežtinti bausmes už neapykantos nusikaltimus © AFP nuotr. 2021-09-09 13:50

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas trečiadienį šalies Parlamento posėdyje pažadėjo sugriežtinti bausmes, kad būtų užkirstas kelias neapykantos nusikaltimams. P. Sanchezas sakė, kad vyriausybė padarys viską, ką gali, kad užkirstų kelią neapykantos nusikaltimams. Jis paragino parlamentą nedelsiant priimti šių metų pradžioje pristatytą įstatymo projektą dėl vienodo požiūrio į mažumas.

Premjeras taip reagavo po sekmadienį įvykdytos žiaurios homofobinės atakos, per kurią aštuoni vyrai su gobtuvais užpuolė homoseksualų asmenį viename Madrido rajone. Šis incidentas sukrėtė visą šalį ir sukėlė piliečių pasipiktinimą. 

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę dėl sužalojimų, tarp kurių buvo vyrui ant sėdmenų išraižytas žodis „maricon“, žargono kalba reiškiantis „gėjų“. Užpuolikų tapatybė vis dar nenustatyta.

Žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad organizuotos atakos, nukreiptos prieš homoseksualus ir kitas mažumas, vyksta visoje šalyje, todėl šeštadienį rengiasi protestui. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos