Ispanijos parlamentas pritarė eutanazijos legalizavimui

Ispanijos parlamentas pritarė eutanazijos legalizavimui © Pexels.com 2021-03-20 13:35

Per baigiamąjį balsavimą Deputatų Rūmuose šią savaitę parlamentas pritarė eutanazijos legalizavimui Ispanijoje. Birželį įsigaliojus įstatymui, „sunkiomis ir nepagydomomis ligomis“ sergantys ar „chroniškus“ skausmus, labai ribojančius gyvenimą, kenčiantys gyventojai galės pasinaudoti eutanazijos galimybe, kad išvengtų „nepakeliamos kančios“.

Naujasis Ispanijos įstatymas įteisins eutanaziją, leidžiančią medikams sąmoningai užbaigti paciento gyvenimą, kad palengvintų jo kančias, ir savižudybę su pagalba, kai pacientas pats galės atlikti šią procedūrą. Įstatymu pasinaudoti galės tik Ispanijos pilietis arba turintis leidimą joje gyventi asmuo, „gerai suprantantis ir suvokiantis“ esamą padėtį, kai teikia eutanazijos prašymą. Eutanazijos prašymas turi būti pateiktas dukart raštu, su 15 dienų pertrauka. Gydytojas turės teisę atmesti tokį prašymą, jeigu jis neatitinka visų reikalavimų. Vėliau jį turėtų patvirtinti antras medikas ir vertinimo komisija.

„Šiandien tapome humaniškesne, teisingesne ir laisvesne šalimi. Eutanazijos įstatymas, kurio reikalavo didelė visuomenės dalis, pagaliau tapo realybe“, – po balsavimo savo socialinio Twitter paskyroje pranešė Premjeras P. Sanchezas parašė

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos