Ispanijos parlamentas patvirtino 2022 metų biudžetą - didžiausias šalies istorijoje

Ispanijos parlamentas patvirtino 2022 metų biudžetą - didžiausias šalies istorijoje © Pexels.com 2022-01-02 15:35

Ispanijos parlamentas praeitą savaitę galutinai patvirtino naują šalies biudžetą 2022 metams, kuris tapo rekordinis šalies istorijoje. Tiesa, prie tokios sumos prisideda miljardinė parama iš ES fondo skirta ekonomikos atkūrimui po COVID-19 pandemijos sukeltų finansinių problemų. 

2022 metų biudžeto patvirtinimas reiškia, kad šalis išvengs politinių nesantaikų bei, kad ministro pirmininko Pedro Sanchezo vadovaujama mažumos vyriausybė išsilaikys iki savo kadencijos pabaigos kitais metais. 

281 parlamentarų balsavo už naująjį biudžetą, o 62 prieš. 

Naujasis biudžetas sieks net 240 mlrd. eurų išlaidų, tačiau jos privalomos norint paskatinti atsigauti ekonomiką po visų problemų. 

Tiesa, verta paminėti, kad Ispanija yra tarp šalių, kurioms skirta didžiausia ES parama bei šalis per šešerius metus iš viso gaus 140 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų.

Nutarta, kad įvestos nuomos subsidijos mažas pajamas gaunantiems jauniems žmoniems nuo 18 metų, taip pat atsiras 400 eurų išmokos kulturinei veiklai. Tuo tarpu pensijos kils priklausant nuo infiliacijos, o taip pat 2% kils atlyginimas valstybės tarnautojams. 

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos