Ispanijos krepšinio rinktinė triumfavo pasaulio čempionate

Ispanijos krepšinio rinktinė triumfavo pasaulio čempionate © FIBA nuotr. 2019-09-15 16:24

Sekmadienį Kinijoje finišavo kelias savaites trukęs pasaulio čempionatas. Dėl stipriausios rinktinės vardo į kovą stojo Ispanijos ir Argentinos rinktinės.

Daug ažiotažo kėlęs finalas apsiėjo be intrigos – nuo pat rungtynių pradžios dominavę ispanai 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) sutriuškino pietų amerikiečius ir antrą kartą šalies istorijoje tapo planetos čempionais.

Argentina strigo nuo pat rungtynių pradžios, o ispanai svarbiausią turnyro mačą pradėjo atkarpa 7:0. Kiek vėliau argentiniečiams pavyko išlyginti jėgas, tačiau po pirmojo kėlinio Europos atstovai jau turėjo 9 taškų pranašumą.

Antrajame ketvirtyje argentiniečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau Ispanijos rinktinės pranašumas prieš pat pertrauką išaugo iki 12 taškų.

Trečiajame ketvirtyje Ispanijos rinktinė pratęsė savo dominavimą, o tarp pačių krepšininkų jau buvo galima pamatyti ir atsipalaidavimo požymius.

Ketvirtajame kėlinyje argentiniečiai nebeturėjo ko prarasti ir kibo į atlapus iš paskutinių jėgų. Jie trumpam buvo įžiebę viltį savo rinktinės gerbėjų gretose, tačiau ispanai dviženklės persvaros taip lengvai ir neišbarstė ir pasiekė ir pasiekė daugiau nei įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ricky Rubio, kuris surinko 20 taškų ir buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju. Dar 15 ispanams pridėjo Sergio Llullas.

Argentiniečių komandoje spindėjo Gabrielis Deckas, kuris į savo sąskaitą įsirašė 24 taškus.