Ispanijos krantus pasiekus rekordiniam imigrantų skaičiui į gatves išvesta kariuomenė

Ispanijos krantus pasiekus rekordiniam imigrantų skaičiui į gatves išvesta kariuomenė © Pexels.com 2021-05-18 18:31

Ispanijai priklausantį Šiaurės Afrikoje esantį Seutos anklavą per kelias paras pasiekus rekordiškai daug – apie 6 tūkst. – migrantų, tarp jų 1000 nepilnamečių, į gatves buvo išvesta kariuomenė, siekiant suvaldyti krizinę padėtį. 

Seutos anklava yra viena iš dviejų autonominių Ispanijos teritorijų, esančių Afrikos pakrantėje ir turinti 6,4 km ilgio sieną su Maroku, nuo kurios ją fiziškai riboja tvora, kuri taip pat išlenda į jūrą.

Rekordinis migrantų antplūdis, prasidėjęs tvyrant didelei įtampai tarp Madrido ir Rabato, pagal savo mastą yra beprecedentis ir gali dar labiau padidėti. Dalis migrantų naudojo pripučiamus plaukimo ratus ar gumines valtis.

Atvykimų banga kilo išaugus įtampai tarp Madrido ir Rabato dėl Vakarų Sacharos nepriklausomybės judėjimo lyderio buvimo Ispanijoje. Maroką supykdė žinia, kad fronto POLISARIO lyderis Brahimas Ghali nuo balandžio vidurio gydomas Ispanijoje dėl COVID-19. POLISARIO jau ilgą laiką kovoja už Vakarų Sacharos nepriklausomybę nuo Maroko.

Pasiekus rekordinį nelegalių migrantų, Ispanijos krantuose buvo mobilizuota 200 karių ir 200 policijos pareigūnų krizei kontroliuoti.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (1)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos