Ispanijoje veikianti JAV įmonė apkaltinta aplaidžiu medicininių atliekų tvarkymu

Ispanijoje veikianti JAV įmonė apkaltinta aplaidžiu medicininių atliekų tvarkymu © Pexels 2020-11-29 13:30

Šeštadienį paskelbtame šalies teisėsaugos institucijų pranešime spaudai teigiama, kad Ispanijos civilinė gvardija pradėjo tyrimą dėl JAV kompanijos aplaidaus elgesio su medicininėmis, COVID-19 infekcijai valdyti naudotomis priemonių atliekomis.

Anot Ispanijos pareigūnų - tai JAV tarptautinei holdingo kompanijai priklausanti įmonė, kurios būstinė senajame žemyne yra įkurta Londone. Įtariama, kad Ispanijoje ir Portugalijoje veikianti kompanija, mažindama išlaidas pakuotei, apdorojimui ir apsauginei įrangai, sutaupė apie 1 mln. eurų ir tuo pačiu metu didino viruso plitimo grėsmę.

Atliktas tyrimas atskleidė, kad atliekos buvo laikomos lauke naudojant pigesnes medžiagas. Įmonė naudojo kartotines dėžes kaip konteinerius infekciniams paketams laikyti, pažeisdama minimalius įstatymų numatytus saugumo standartus. Tai kėlė pavojų darbuotojams, kurie juos apdorodavo ir perveždavo. Daugelis įmonės darbuotojų iš individualiai apsaugai skirtų priemonių turėjo tik pirštines. Po atlikto tyrimo buvo sulaikyta 20 žmonių.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos