Ispanijoje sulaikyti 23 asmenys, įtariami Rusijos mafijos pinigų plovimu

Ispanijoje sulaikyti 23 asmenys, įtariami Rusijos mafijos pinigų plovimu © Pexels.com 2020-12-20 11:44

Šią savaitę Ispanijos policija savo interneto svetainėje pranešė, kad bendradarbiaudama su Europolu, sulaikė 23 asmenis, įtariamus Rusijos mafijos pinigų, gautų vykdant nusikalstamą veiklą, plovimu. Tarp sulaikytųjų – aštuoni Rusijos, du Ukrainos, po vieną Kazachstano ir Alžyro ir vienuolika Ispanijos piliečių. 

Remiantis pateikta informacija, nusikalstamos grupuotės nariai planavo perimti svarbiausių Ispanijos ekonomikos sektorių kontrolę ir, padedami teisininkų, politikų, verslininkų ir IT specialistų ilgapirščių, siekė įsilaužti į valstybinių institucijų sistemas. Atlikę kratas Alikantėje, Madride, Taragonoje ir Ibisoje, policijos pareigūnai rado ginklų, 300 tūkst. eurų grynaisiais, brangakmenių, 16 automobilių ir sąskaitų su kriptovaliutomis. Po įvykdytų kratų vietos pareigūnai areštavo banko sąskaitas ir aktyvus, kurių vertė - milijonai eurų.

Bylos tyrimas prasidėjo dar 2013-aisiais, kai policininkai pastebėjo Ispanijoje išaugusį rusų mafijos aktyvumą. Tyrimą atliekantys pareigūnai mano, kad įtariamiesiems Ispanija buvo pradiniu tašku buvusių Sovietų Sąjungos valstybių pinigų srautams, valdomiems nusikalstamų organizacijų, plauti. Policininkų teigimu, minėtųjų įtariamųjų sulaikymas buvo didžiausia Ispanijos pareigų vykdyta operacija, nukreipta prieš Rytų Europos mafiją, per pastaruosius 10-imt metų.

2018 m. spalio mėnesį Ispanijoje buvo išteisinta 17 žmonių (daugiausia Rusijos piliečių), kurie buvo laikomi Tambovo-Mališevo organizuotos nusikalstamos grupuotės nariais. Jie buvo kaltinami pinigų plovimu, naudojantis Ispanijoje veikiančiomis bendrovėmis ir perkant nekilnojamąjį turtą. Ispanijos nacionalinė teisėjų kolegija nusprendė, kad prokuratūra nepateikė pakankamai įrodymų, jog kaltinamieji priklauso minėtajai nusikalstamai grupuotei ar yra prisidėję prie jų vykdomų pinigų plovimo schemų. Vienas iš išteisintųjų – Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatas Vladislavas Reznikas.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos