Ispanijoje priimta įstatymo pataisa dėl eutanazijos legalizavimo

Ispanijoje priimta įstatymo pataisa dėl eutanazijos legalizavimo © Pexels.com 2020-12-19 12:37

Ispanijos parlamento žemieji rūmai šią savaitę priėmė įstatymo projektą, kuriuo įteisinama eutanazija ir savižudybė, įvykdyta su gydytojo pagalba, nepagydomų ligų atvejais ar kai ligonis patiria nuolatines nepakeliamas kančias.

Įstatymo projektui, kurį palaikė vyriausybė, sulaukusi kelių partijų paramos, pritarė 198 įstatymų leidėjai, prieš balsavo 138. Įstatymo projektas keliaus į Senatą, kuris taip pat turėtų jam pritarti. Žemųjų parlamento rūmų priimame įstatymo projekte numatyta, kad jis įsigalios praėjus trims mėnesiams po to, kai bus paskelbtas oficialiame vyriausybės leidinyje.

Įteisinta įstatymo pataisa leistų sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems tiek valstybinėse, tiek privačiose sveikatos priežiūros įstaigose, padėti nusižudyti pacientams, kurie išreiškia norą nutraukti savo gyvybę, užuot toliau kentus nepakeliamas kančias dėl sunkios ir nepagydomos ligos ar sekinančios sveikatos būklės, kurią pacientas laiko nepakenčiama.

Savo aiškų apsisprendimą ir pageidavimą pacientas, norintis eutanazijos, turės išreikšti keturis kartus. Trečią kartą pacientas turės patvirtinti tą prašymą po pasitarimo su savo gydytoju, o ketvirtą kartą – prieš pat gyvybės nutraukimo procedūrą. Procesą turės prižiūrėti medicinos darbuotojų komanda, kuriai vadovaus gydytojas ir kitas asmens sveikatos specialistas, atsakingas už proceso priežiūrą. Kiekvieno regiono asmens sveikatos priežiūros institucija turės pritarti prašymams. Asmuo, prašantis savanoriškos eutanazijos, turi būti suaugęs Ispanijos pilietis ar gyventojas, galintis priimti racionalius sprendimus. Įstatymo pataisa turėtų būti įteisinta galimybė bet kuriam medicinos darbuotojui dėl savo įsitikinimų atsisakyti dalyvauti tokioje procedūroje.

„Mes, kaip visuomenė, negalime pasyviai stebėti nepakeliamų kančių, kurias kenčia tiek daug žmonių“, – kreipdamasis į žemųjų parlamento rūmų atstovus sakė sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa. Ispanija seka savo kaimynės Portugalijos pavyzdžiu. Šios šalies parlamentas įstatymus dėl eutanazijos ir pagalbos nusižudant priėmė dar vasarį, nors pataisos neįsigaliojo ir gali būti vetuotos šalies prezidento. Eutanazija (gyvybės nutraukimas, kai medikas suleidžia ligoniui mirtiną injekciją) yra įteisinta tokios valstybėse kaip Belgija, Kanada, Kolumbija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Šveicarija. Kai kuriose JAV valstijose yra leidžiama savižudybė su pagalba, kai mirtiną injekciją pacientas stebimas medikų sušvirkščia pats.


Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos