Ispanijoje pratęsta nepaprastoji padėtis, tačiau karantinas – švelninamas

Ispanijoje pratęsta nepaprastoji padėtis, tačiau karantinas – švelninamas © Pexels.com nuotr. 2020-05-12 14:26

Ispanijos vyriausybė nusprendė, kad šalyje iki gegužės 24 dienos pratęsta nepaprastoji padėtis, tačiau karantino sąlygos žmonėms yra švelninamos.

Nuo gegužės 11 dienos, nors vis dar rekomenduojamas darbas iš namų, to daryti negalintiems darbdavys privalo užtikrinti visas saugumo priemones, kaip dezinfekcijos. Darbuotojai taip pat privalo laikytis higienos bei saugaus atstumo net nuo savo kolegų.

Nuo pirmadienio jau galima laisvai judėti savo provincijoje ar saloje, tačiau norint vykti kitur, privaloma turėti svarią priežastį.

Pasiilgę susitikimų su draugais turėtų suklusti. Ispanijos vyriausybė leido susitikti 10 žmonių kompanijoms, jei laikomasi visų saugumo reikalavimų. Žmonių limitas negalioja, jei visi asmenys gyvena kartu.

Netekę savo artimųjų nuo šiol galės deramiau su jais atsisveikinti. Atvirose erdvėse su mirusiuoju vienu metu galės atsisveikinti 15 žmonių, uždarose patalpose - 10.

Taip pat paslaugas pradės teikti dalis parduotuvių, lauko terasų, paslaugų įmonių ar automobilių salonų. Tiesa, visi jie privalės laikytis nustatytų reikalavimų ir jei jų išpildyti nesugebės, tuomet veiklos atnaujinimą turės atidėti. 

Taip pat, laikantis saugumo reikalavimų, nuo šiol bus leidžiamos religinės apeigos, klientus priims viešbučiai, muziejai bei bibliotekos. Sportininkai galės sugrįžti į profesionalius rengimo centrus.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos