Ispanijoje patvirtinti 400 eurų vertės kultūros čekiai jaunimui

Ispanijoje patvirtinti 400 eurų vertės kultūros čekiai jaunimui © Pexels.com 2022-07-31 12:06

Ispanijos vyriausybė oficialiai patvirtino, kad startuos su projektu vadinamu ‘Bono Cultural Jóven’ (Jaunimo kultūros čekiai), kurių dėka jaunieji piliečiai gaus 400 eurų pagalbą skatinti savo kultūrinį gyvenimą. Sprendimas priimtas po ilgų svarstymų, o pirmasis siūlymas paskelbtas dar praeitų metų spalio mėnesį. 

Pagalbos jaunimui vertė skaičiuojant pinigais yra 210 milijonų eurų, o juos paskirtis kaip skaičiuojama pusei milijonų jaunų žmonių, kurie galės panaudoti lėšas kultūriškai - įvairioms paslaugoms, veikloms ir produktams.

Visi norintis gauti tokią paramą jau gali teikti paraiškas, kurių atitinkamos institucijos lauks iki spalio 15 dienos.

Pats čekis galios 12 mėnesių nuo išdavimo datos, o jaunuoliai galės išnaudoti pinigus įvairiais būdais, kurie suskirstyti į tris segmentus.

200 eurų gali būti išleisti menui ir jo rūšims, kultūros paveldui, kur reikia pirkti bilietus ar prenumeratas kaip į muziejus, muzikos koncertus, bibliotekas ir parodas.

100 eurų gali būti išleista produktams kaip žurnalai, laikraščiai, knygos ar filmai.

Tuo tarpu paskutinis segmentas, kuriam irgi skirta 100 eurų gali būti panaudotas internetinėje erdvėje, kur galima nuomotis muziką, skaityti ir klausyti audio knygas, tinklalaides. Tiesa, įtrauktos tokios platformos kaip Netflix ir Spotify, tačiau jų prenumerata limituota 4 mėnesiams.

Čekis taip pat turi ir apribojimus, kurie apsaugos nuo sukčiavimo kaip ir patys jaunuoliai juos panaudotų tinkamai be žalos sau.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos