Ispanijoje konfiskuoti pirmieji narkotikus gabenę dronai

Ispanijoje konfiskuoti pirmieji narkotikus gabenę dronai © Pexels.com 2022-07-12 19:45

Šių metų liepos pradžia neeilinė Ispanijos policijos pareigūnams – jų rankose atsidūrė pirmieji kontrabandiniai dronai. Ispanijos policija praneša, jog konfiskavo iš viso tris tokius įrenginius bei areštavo aštuonis su kontrabanda susijusius asmenis.

Šie dronai povandeniniai – skirti nuotoliniu būdu gabenti didelius narkotikų krovinius per Gibraltaro sąsiaurį iš Maroko į Ispaniją. Vienas toks dronas gali talpinti iki 200 kg narkotinių medžiagų. Teigiama, jog dronus pagaminusi nusikaltėlių gauja taip pat gamino ir skraidančius dronus narkotikams gabenti. Skraidantieji galingumu nenusileidžia povandeniniams: jie gali nuskristi 30 km atstumą, kai tuo tarpu Gibraltaro sąsiaurio plotis tik 15 km.

Gaujos klientai – ne viena Europos valstybė; tarp jų Danija, Prancūzija, Italija ir taip pat Ispanija. Būtent Ispanija yra laikoma narkotikų vartais į Europą, kadangi ribojasi su Maroku ir taip pat palaiko ryšį su buvusiomis kolonijomis Pietų Amerikoje, kur pagaminama dideli kiekiai kokaino bei hašišo.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos