Ispanijoje dėl COVID-19 dar 10-čiai dienų uždarytais lieka barai, restoranai ir prekybos centrai

Ispanijoje dėl COVID-19 dar 10-čiai dienų uždarytais lieka barai, restoranai ir prekybos centrai © Pexels 2020-11-13 19:46

Ketvirtadienį Ispanijos Katalonijos regiono pareigūnai pranešė, kad siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, regione dar 10-čiai dienų lieka uždarytais barai, restoranai ir prekybos centrai. Skirtingai nei dauguma kitų Vakarų Europos valstybių, Ispanija, siekdama suvaldyti antrosios koronavirusinės infekcijos bangos plitimą, neįvedė visuotinio karantino ir leido regionų vyriausybėms įvesti apribojimus pačioms.

Regionai ėmėsi skirtingų priemonių – griežtas Katalonijos požiūris nesutampa su Madrido regiono sprendimu neuždaryti barų ir restoranų. Katalonija pagal infekcijų skaičių Ispanijoje užima antrą vietą po Madrido.

„Žinome, kad tai šios taikomos priemonės pareikalaus didelių aukų iš mūsų ekonomikos sektoriaus ir visuomenės, tačiau žvelgiant iš sveikatos sistemos perspektyvos... mums labai reikia šių 10-ies dienų“, – sakė Katalonijos sveikatos sekretorius Josepas Maria Argimonas.

Nepaisant to, kad Ispanija šiuo metu tarp Vakarų Europos valstybių užima antrą vietą pagal infekcijų skaičių, šiuo metu šalyje infekcijų plitimo kreivė plokštėja ir situacija pamažu stabilizuojasi, o tai vyriausybei kelia optimizmą.

„Tendencija teigiama, mes plitimą kontroliuojame be tokio karantino, koki turėjome pavasarį, pagalbos. Ketvirtą ketvirtį turėtume pamatyti, ar yra pagrindo stipriam augimui, kurį prognozuojame kitais metais“, – sakė ekonomikos ministrė Nadia Calvino, omenyje turėdama vyriausybės prognozes, kuriose numatoma, kad našumas kitąmet atsigaus 7,2 proc., kai šiemet patyrė 11,2 proc. susitraukimą.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos