Ispanija yra ketvirtoji ES šalis, kurios gyventojams gresia skurdas

Ispanija yra ketvirtoji ES šalis, kurios gyventojams gresia skurdas © Pexels.com 2021-06-02 23:38

Ispanija yra ketvirta ES šalis, kurioje yra didžiausias gyventojų, atsidūrusių ties skurdo riba, skaičius. Tai rodo surinkti duomenys, o Vyriausybė tai pripažįsta neseniai pristatytame „Ispanija 2050-iais“ plane. Ispaniją lenkia tik Rumunija, Bulgarija ir Estija - trys šalys, įstojusios į ES dar 2000-aisiais. Ispanija užima trečiąją vietą iš 27 ES valstybių pagal gyventojų disponuojamų pajamų nelygybę, o tai lemia didelę skurdo riziką.

2019 metais 21 proc. Ispanijos gyventojų per mėnesį pragyvenimui galėjo skirti mažiau nei 740 eurų, o daugiau nei 5 proc. turėjo rimtų finansinių sunkumų: jie negalėjo sau leisti turėti asmeninio kompiuterio ar palaikyti namuose tinkamos temperatūros. 21 proc. populiacijos, kuriems gresia skurdas, viršija ES vidurkį, kuris yra 17 proc. Kaimyninės šalyse situacija tokia: Prancūzija - 15 proc., Vokietija - 13 proc., Italija - 20 proc.

Labiausiai pažeidžiama visuomenės grupė, kuriai gresia skurdas - nepilnamečiai. Apskaičiuota, kad 27 proc. vaikų ir paauglių iki 18-kos metų Ispanijoje gresia skurdas ir socialinė atskirtis, o 12 proc. kenčia nuo didelio skurdo. Tai - dvigubai daugiau už ES vidurkį. Teigiama, kad skurdas, patiriamas vaikystėje yra vienas didžiausių skurdą lemiančių veiksnių suaugusiųjų amžiuje.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos