Ispanija priėmė švarios energijos įstatymą: bus uždrausti aplinką teršiantys automobiliai

Ispanija priėmė švarios energijos įstatymą: bus uždrausti aplinką teršiantys automobiliai © Pexels.com 2021-05-14 13:05

Ispanijos parlamentas ketvirtadienį priėmė klimato kaitos ir perėjimo prie švarios energijos įstatymą, kuriuo siekiama iki 2050 metų pasiekti Europos Sąjungos tikslus - tapti neutraliu žemynu poveikio klimatui atžvilgiu (pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją) ir iki 2040 metų uždrausti pardavinėti iškastiniu kuru varomas transporto priemones. Priėmusi tokį įstatymą, Ispanija siekia rodyti pavyzdį kitoms valstybėms ir vesti Europą žaliosios revoliucijos link. 

Ispanijai stengiantis pasiekti savo taršos mažinimo tikslus, naujasis įstatymas numato prievolę iki 2040 metų uždrausti automobilius su vidaus degimo varikliais. Tai reiškia, kad po šios datos šalyje nebus pardavinėjami benzininiai ir dyzeliniai automobiliai, tarp jų ir hibridai. Įstatymas numato ir tai, kad iki 2050-ųjų tokie automobiliai turi būti išimti iš apyvartos.

Remiantis įstatymo pataisa - kiekviena transporto priemonė privalės būti varoma tik energija, neišskiriančia anglies dvideginio į aplinką: jos išskiriamas C02 kiekis turės būti 0 g/km. Kartu su naujuoju įstatymu bus skatinama biodegalų ir kitų ne biologinės kilmės atsinaujinančių degalų integracija į transporto sektorių. 

Teisės akte taip pat numatyta, kad per dvejus metus visi miestai, turintys daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, turės steigti mažos taršos zonas, kokias dabar turi Madridas ir Barselona.

Priimtu įstatymu apribojami visi nauji anglies, naftos ir dujų gavybos projektai bei reikalaujama, kad iki 2030 metų atsinaujinančių šaltinių energija sudarytų 42 proc. viso Ispanijos suvartojamos energijos kiekio ir mažiausiai 74 proc. visos gaminamos elektros apimties.Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos