Ispanija pradeda 30-ties tūkstančių benamių vakcinacijos programą

Ispanija pradeda 30-ties tūkstančių benamių vakcinacijos programą © Pexels.com 2021-05-25 11:53

Pirmadienį Ispanijoje buvo pradėta vykdyti vakcinavimo programa, kurios dėka tūkstančiams benamių bus suteikta galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19. Tikimasi paskiepyti 30 tūkstančių žmonių, kurie nebuvo įtraukti į vakcinuojamų visuomenės grupių sąrašus.

Benamiai yra viena iš labiausiai koronaviruso paveiktų grupių, turinti ribotas galimybes naudotis veido kaukėmis ir laikytis higienos. Jų skiepijimas kėlė daug iššūkių sveikatos priežiūros institucijoms, tačiau Johnson & Johnson“ vakcina, su kuria pilnai imunizacijai užtenka tik vienos dozės, situaciją šiek tiek palengvino.

„Tai mums labai pagelbės, nes rizika, kad benamių nepavyks rasti, kai ateis laikas skiepytis antrąja doze, yra gana didelė“, - sakė vienos benamių prieglaudos vadovė. 

Šiuo metu Ispanija yra paskiepijusi 20 procentų savo populiacijos. Beveik 90 procentų vyresnių nei 60-ties metų žmonių jau gavo bent vieną vakcinos dozę. Daugelis nevyriausybinių organizacijų reikalavo valdžios, atkreipti dėmesį į itin pažeidžiamas visuomenės grupes ir suteikti joms galimybę pasiskiepyti.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos