Ispanija panaikina alyvuogių aliejaus pardavimo mokestį

Ispanija panaikina alyvuogių aliejaus pardavimo mokestį © Pexels 2024-06-28 16:49

Ispanija laikinai panaikins pardavimo mokestį alyvuogių aliejui – pagrindiniam šalies virtuvės produktui. Tokiu būdu yra siekdama padėti vartotojams susidoroti su sparčiai kylančiomis kainomis, pranešė vyriausybė.

Ispanija yra pirmaujanti alyvuogių aliejaus gamintoja ir eksportuotoja pasaulyje, tačiau jo kaina vidaus vartotojams smarkiai išaugo dėl pasaulinio infliacijos spaudimo ir užsitęsusios sausros, kuri sumažino tiekimą, kartu su energijos ir kitų su gamyba susijusių komponentų kainų šuoliais. Kainos taip pat išaugo ir kitose Viduržemio jūros šalyse.

Pasak šalies žemės ūkio ministerijos, alyvuogių aliejaus kaina Ispanijoje nuo 2020 metų rugsėjo padidėjo 272 proc. Ispanijos transliuotojo RTVE duomenimis, vieno litro nefirminio ypač tyro alyvuogių aliejaus kaina prekybos centre nuo 3,45 euro 2021 metų vasarį pakilo iki 9,46 euro.

Panaikinus pardavimo mokestį, kuris buvo 5 proc., kaina sumažės maždaug 0,50 euro už litrą.

Ispanai alyvuogių aliejų naudoja gamindami maistą ir gardindami salotas, daržoves ir kitus patiekalus. Ispanijos namų ūkiai praėjusiais metais vidutiniškai suvartojo 6 litrus alyvuogių aliejaus vienam asmeniui palyginus su 0,4 litro tarptautinių vartotojų. Visgi kainų kilimas privertė šiek tiek pereiti prie pigesnių kepimo aliejų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos