Ispanija ir Graikija išbandys Europos žaliojo pažymėjimo veikimą

Ispanija ir Graikija išbandys Europos žaliojo pažymėjimo veikimą © Stop kadras 2021-05-28 19:33

Graikija ir Ispanija išbandys Europos Sąjungos skaitmeninio žaliąjį sertifikatą nuo birželio 7-osios, prieš jam pradedant veikti visoje bendrijoje nuo liepos 1-osios. Nuo turizmo sektoriaus priklausomos šalys nori kuo greičiau sulaukti svečių iš užsienio. 

Skaitmeniniame žaliajame pažymėjime bus naudojamas sugeneruotas QR kodas ir skaitmeninis parašas. Tai apsaugos nuo galimo dokumento klastojimo. Žaliasis pažymėjimas leis keliautojams įrodyti pasiskiepijimą, persirgimą ar neigiamą atlikto COVID-19 testo rezultatą ir saugiai keliauti bendrijos viduje.

Žaliasis pažymėjimas bus pripažįstamas visose ES valstybėse narėse bei leis koordinuotai visoje bendrijoje atsisakyti šiuo metu nustatytų kelionių apribojimų. Nuo liepos 1-osios dienos pradėsiantis galioti pažymėjimas bus suteikiamas elektroniniu arba fiziniu būdu - keleivių patogumui bus sukurtas ir popierinis žaliasis pažymėjimas.

Visų žaliąjį pažymėjimą turinčių ES piliečių ar į ES teisėtai atvykusių ar joje teisėtai gyvenančių trečiųjų šalių piliečių teisės keliaujant bus tokios pat, kaip ir paskiepytų, tyrimo rezultatus gavusių ar persirgusių valstybės narės, kurioje jie lankosi, piliečių.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos