Iš Ispanijos į Lietuvą atvykusiems asmenims – privaloma 14 dienų saviizoliacija

Iš Ispanijos į Lietuvą atvykusiems asmenims – privaloma 14 dienų saviizoliacija © Pexels.com nuotr. 2020-06-01 13:01

Su koronavirusu protrūkiu sėkmingai susitvarkiusi Lietuva pamažu atveria sienias keliautojams iš įvairių Europos šalių.

Tiesa, kol kas patekti į Lietuvą bus galima ne iš visų Europos valstybių, o kai kuriems atvykus teks 14 dienų praleisti saviizoliacijoje.

„Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos. 

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

Taip pat svarbu paminėti, kad jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Tačiau, tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – rašoma sveikatos ministerijos pranešime.

Pirminiame sąraše Ispanija patenka tarp šalių, iš kurių galima vykti į Lietuvą, tačiau čia atvykus teks 14 dienų saviizoliuotis. Jei situacija Ispanijoje pasikeis, tuomet gali keistis ir atvykimo į Lietuvą taisyklės.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos