Dėl daugiau garantijų maisto kurjeriams turinčio suteikti įstatymo Ispanijoje kilo protestų banga

Dėl daugiau garantijų maisto kurjeriams turinčio suteikti įstatymo Ispanijoje kilo protestų banga © Pexels.com 2021-03-06 11:10

Naujasis, daugiau garantijų maistą į namus pristatantiems kurjeriams turintis suteikti įstatymas, Ispanijoje kelia sumaištį. Naujasis įstatymas turėtų užtikrinti didesnį maistą į namus pristatančių darbuotojų teisinį bei ekonominį saugumą, tačiau dalis tokia veikla užsiimančių asmenų teigia, kad nauja tvarka apribos darbo lankstumą ir galimybę užsidirbti. 

48-erių Venesueloje gimusio Nestoro Perezo mirtis Madrido gatvėje, pristatant užsakytą maistą į namus, praėjusį mėnesį sukrėtė šalį ir atkreipė dėmesį į šių žmonių darbo sąlygų pavojingumą bei garantijų stygių šiame sektoriuje.

Vyriausybės parengto įstatymo projekto detalės iki galo neaiškios, tačiau jos atstovai derasi ir su profesinėmis sąjungomis,  ir su verslo asociacijos, o dalis darbuotojų jau dabar džiaugiasi galimu fiksuoto darbo užmokesčio įvedimu, tačiau ne visiems popieriuje parašyta konkreti alga – privalumas. Dalis rengia protestus ir ragina įstatyme įrašyti galimybę likti laisvai samdomais darbuotojais. Jie teigia, kad oficialus įdarbinimas gali reikšti, kad nebeliks lankstumo ir galimybės dirbti bei užsidirbti daugiau.

Paprastai maistą pristatantys kurjeriai nėra įdarbinami, todėl jiems nesuteikiamos atlyginimo garantijos, sveikatos apsaugos draudimas. Pagal dabartinius Ispanijos įstatymus, įdarbintas asmuo privalo gauti minimalią, kiek daugiau nei 1100 eurų algą, socialinį draudimą, o darbdavys privalo pasirūpinti reikalinga darbui įranga, kurjerių atveju - dviračiu ar mopedu.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos