Chaosas Ispanijoje: dėl sniego audros žuvo trys žmonės, sutrikdytame eisme strigo šimtai automobilių

Chaosas Ispanijoje: dėl sniego audros žuvo trys žmonės, sutrikdytame eisme strigo šimtai automobilių © Stop kadras 2021-01-10 19:12

Sniego audra „Filomena“ Ispanijoje sukėlė chaosą: penkiuose regionuose paskelbtas pavojus. Didžiojoje šalies dalyje keliai užpustyti,  o sostinėje Madride sniego iškrito daugiausiai nuo 1971 metų.

„Nors, nepaisant itin sudėtingų oro sąlygų, incidentų skaičius yra palyginti mažas. Tačiau, netekome trijų žmonių“, – spaudos konferencijoje situaciją apžvelgė vidaus reikalų ministras Fernando Grande-Marlaska.

Penktadienio vakarą buvo uždarytas Madrido oro uostas „Barajas“, o sutrikdyto eismo keliuose (tokių yra 400) įstrigo šimtai automobilių. Dar po dienos dėl nesiliaujančių kritulių sustabdytas viešasis transportas ir atliekų išvežimas. Situacija iki šiol vadinama labai rimta, o žmonės yra raginami likti namuose. 

Buvo prognozuojama, kad šeštadienį Madride ir vidurio Ispanijos lygumose iškris dar 20 centimetrų sniego, o didesniame aukštyje virš jūros lygio esančiose vietovėse – ir iki 50 centimetrų sniego sluoksnis.

Madrido ekstremalių situacijų agentūra teigė dirbusi dieną ir naktį, kad padėtų įstrigusiems vairuotojams ir išlaisvintų tūkstantį transporto priemonių. Tarnyba paprašė tų, kurie dar nesulaukė pagalbos, išlikti kantriems. Be Madrido, sniego audros labiausiai paveikė Aragono, Valensijos, Kastilijos-La Mančos ir Katalonijos regionus. Labiausiai nukentėję miestai kreipėsi į kariuomenę, prašydami pagalbos išvalant užpustytas gatves. 

Iki pradedant snigti ketvirtadienio rytą, trečiadienį slidinėjimo centre Pirėnų kalnuose temperatūra jau buvo nukritusi iki kaip manoma, žemiausios kada nors čia fiksuotos temperatūros – minus 34,1 laipsnio pagal Celsijų.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos