Buvęs Katalonijos lyderis yra pasiryžęs kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą

Buvęs Katalonijos lyderis yra pasiryžęs kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą © Pexels.com 2021-03-08 16:53

C. Puigdemontas kartu su kitais dviem katalonų separatistais 2019-aisiais buvo išrinkti į Europos Parlamentą. Tai įvyko praėjus dvejiems metams po nesėkmingo Katalonijos bandymo atsiskirti, kurį Ispanijos sostinė pripažino neteisėtu. Patyrę nesėkmę ir išgirdę tokį sprendimą, minėti bendrai pabėgo iš šalies. 

Kovo 8-ąją visi trys asmenys laukia balsavimo Europos Parlamente, kuriuo bus sprendžiama, ar panaikinti jų, kaip įstatymų leidėjų, imunitetą – tokį žingsnį rekomendavo parlamento Teisės reikalų komitetas. Panaikinus neliečiamybę, Ispanija galėtų vėl siekti ekstradicijos, kad jie stotų prieš teismą, kaip ir kiti separatistų lyderiai, kurie liko Ispanijoje ir buvo pripažinti kaltais dėl sąmokslo ir netinkamo viešųjų lėšų panaudojimo per Katalonijos bandymą atsiskirti 2017 metais.

Buvęs Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemontas praėjusią savaitę pareiškė, kad ir toliau priešinsis savo ekstradicijai į Ispaniją, bet ir kreipsis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, jeigu Europos Parlamentas šiandien panaikins jo neliečiamybę.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos