Balais grindžiama imigracijos sistema Jungtinėje Karalystėje pradės veikti nuo 2021-ųjų

Balais grindžiama imigracijos sistema Jungtinėje Karalystėje pradės veikti nuo 2021-ųjų © Pexels 2020-11-22 15:30

Jungtinei Karalystei oficialiai išstojus iš Europos Sąjungos (ES) 2020 m. sausio 31 d. vidurnaktį Briuselio laiku (Lietuvos laiku – 2020 m. vasario 1 d. 1 val. nakties) tarp šalių buvo pasirašyta sutartis, taikoma pereinamuoju laikotarpiu. Deja, jos pratęsimas nėra numatomas, todėl nuo 2021 metų sausio 1 dienos Jungtinė Karalystė pradės naudoti balais grindžiamą imigracijos sistemą (BGIS), pagal kurią ES ir trečiųjų valstybių piliečiai bus vertinami vienodai, tačiau pirmenybė bus teikiama asmenų turimiems įgūdžiams bei talentams, o ne asmens kilmės šaliai.

Tai reiškia, kad nuo 2021 metų sausio 1 dienos, jeigu dar negyvenate Jungtinėje Karalystėje arba neturite susitarime dėl išstojimo nurodytų teisių, jūs, kaip ES ar trečiosios šalies pilietis, turėsite atitikti keliamus reikalavimus, siekiant surinkti taškų skaičių, būtiną atitinkamai vizai gauti. Taip pat, bus atliekami atvykstančių piliečių patikrinimai, tarp jų - teistumo ir kriminalinės praeities.

Jungtinėje Karalystėje nesikreipiant dėl vizos bus galima viešėti iki 6 mėnesių, taip pat dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose ar konferencijose, aplankyti šeimos narius ir draugus, studijuoti trumposiose studijose, užsiimti verslo veikla.

Plačiau apie sistemą ir atitinkamos vizos suteikimo kriterijus: 

https://www.gov.uk/guidance/the-uks-points-based-immigration-system-information-for-eu-citizens.lt?utm_source=fb%2Fig&utm_medium=paidsocial&utm_content=jobseekercopy2_lp_lt&utm_campaign=pbs-citizens-p1&utm_term=jobseeker&fbclid=IwAR0fEcLGJN2LO5lUYyu4SYrt-2PZv8v-RuKHAge_JQ50Zso_sFvnVe5ycg

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos