Atsistatydina Ispanijos sveikatos apsaugos ministras

Atsistatydina Ispanijos sveikatos apsaugos ministras © Pexels.com 2021-01-26 17:32

Antradienį Ispanijos Vyriausybė pranešė, kad sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa atsistatydina iš užimamų pareigų, kad galėtų dalyvauti Katalonijos regiono rinkimuose. Ministras traukiasi tokiu metu, kai šalyje vėl sparčiai didėja fiksuojamų COVID-19 atvejų skaičius, o Ispanija yra tarp labiausiai pandemijos paveiktų Europos šalių.

Gruodžio mėnesį Socialistų partija ministrą netikėtai paskyrė svarbiausiu kandidatu rinkimuose, bet jo pasitraukimo iš Vyriausybės data iki šiol buvo neaiški.
Ispanijos žiniasklaida skelbia, kad S. Illą sveikatos apsaugos ministro poste pakeis teritorijų politikos ir valstybės tarnybos ministrė Carolina Darias.

Paskelbus S. partijos kandidatu, socialistai pagal populiarumą ėmė pirmauti ir lenkia dvi separatistų partijas, kurios šiuo metu valdo Ispanijos šiaurės rytuose esančią turtingą Kataloniją.
Rinkimai turi įvykti vasario 14 dieną, bet Katalonijos regiono vyriausybė dėl pandemijos nori juos atidėti iki gegužės 30-osios. Artimiausiomis dienomis teismas turi nuspręsti, ar rinkimų datą galima pakeisti.

Ispanijoje jau užregistruota kone 2,5 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, įskaitant 55 tūkst. mirties atvejų. Nuo gruodžio pabaigos užsikrėtimo atvejų šalyje daugėja gerokai sparčiau. Vien penktadienį buvo užregistruoti 42 885 nauji užsikrėtimo atvejai ir 400 mirties atvejų.Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos