10 svarbiausių pakeitimų, kuriuos nuo rugsėjo mėnesio atneš naujasis Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymas

10 svarbiausių pakeitimų, kuriuos nuo rugsėjo mėnesio atneš naujasis Ispanijos gyvūnų gerovės įstatymas © Pexels 2023-08-28 11:35

Rugsėjo 29-oji Ispanijoje bus svarbi diena visiems, turintiems augintinių arba norintiems jų turėti artimiausiu metu. Nuo šios datos įsigalioja vadinamasis Gyvūnų gerovės įstatymas.

1. Pagal naujus reglamentus bus privaloma sterilizuoti visus gyvūnus, kurie gyvena ne būste.

2. Vienas iš daugiausiai diskusijų sukėlusių pakeitimų yra tai, kad visi žmonės, turintys naminių gyvūnėlių, turės pranešti apie jų nuosavybę institucijoms, kad būtų galima vesti šių gyvūnų registrą.

3. Bus nustatytas trijų dienų limitas, per kurį augintinis negali būti paliktas be asmens priežiūros.

4. Kol kas įstatymai numato, kad pagrindiniai naminiai gyvūnai yra tik šunys, katės ir šeškai. Anksčiau buvo pažymėta, kad visi gyvūnai turi būti registruoti, tačiau įstatymas taip pat nustato draudimą šių trijų rūšių augintiniais prekiauti specializuotose parduotuvėse.

5. Gyvūnų auginimui bus taikomi nauji reglamentai, skirti didesnei kontrolei. Gyvūnus laikyti galės ne bet kas, o tik registruoti ir profesionalūs veisėjai.

6. Nepateisinamos eutanazijos nebebus. Gyvūno žudymas nebus leidžiamas, nebent bus pateikta veterinarinė išvada, kad tai yra vienintelė galimybė.

7. Bus atsižvelgiama ir į gyvūno sveikatą, nes pagal taisykles privaloma vakcinuoti visus naminius gyvūnus.

8. Pavojingų šunų sąrašas visiškai išnyksta. Nebebus nurodoma, kurie šunys yra potencialiai pavojingi, tačiau bus nustatyta nauja kontrolė.

9. Asmuo norėdamas turėti šunį augintinį Ispanijoje, turės baigti kursus ir turėti privalomą draudimą.

10. Bus griežtinamos baudos. Už nesunkius pažeidimus grės bauda nuo 500 iki 10 000 eurų. Sunkaus pažeidimo atveju bauda sieks nuo 10 001 iki 50 000 eurų. Jei sankcija labai rimta: nuo 50 001 iki 200 000 eurų. Jeigu nusikaltimą padaro pakartotinis pažeidėjas arba įrodoma, kad gyvūnas buvo sužalotas ar nužudytas, asmuo gali būti nuteistas kalėti. Jei gyvūnas bus sužalotas, bet nenugaišo, baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 12 mėnesių, o jei gyvūnas nugaišta, už grotų gresia nuo 6 iki 18 mėnesių.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos