Valdžia ruošiasi didžiosioms metų šventėms: judėjimas tarp regionų bus draudžiamas

Valdžia ruošiasi didžiosioms metų šventėms: judėjimas tarp regionų bus draudžiamas  © Pexels 2020-12-04 12:00

Gruodžio 2 dieną vykusiame posėdyje, Ispanijos Vyriausybė su regioninėmis valdžios institucijomis sutarė, kad per Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventes viename namų ūkyje galės susirinkti ne daugiau kaip 10 žmonių. 10-ties žmonių limitas Ispanijoje apima ir vaikus. Oficialiai rekomenduojama to paties namų ūkio gyventojams švęsti drauge ir nekviesti žmonių iš kitų namų ūkių. Šis susitarimas, taikomas šventėms, vykstančioms Šv. Kalėdų išvakarėse, Šv. Kalėdų dieną, Naujųjų metų išvakarėse ir Naujųjų metų dieną, yra šioks toks dabar galiojančių taisyklių sušvelninimas. 

Ispanijos valdžia, kaip ir daugelis Europos šalių Vyriausybių, bando išlaviruoti tarp kelio viruso plitimui užkirtimo šventiniu laikotarpiu ir galimybės gyventojams suteikimo švęsti artimųjų rate. Šiuo metu leidžiami susibūrimai, kuriuose gali dalyvauti daugiausia šeši žmonės, išskyrus kai kuriuos regionus, nustačiusius kitokius apribojimus savo gyventojams. Pranešta, kad naktinės komendanto valandos, galiojančios daugumoje Ispanijos regionų, pradžia gruodžio 24–31 dienomis bus perkelta iš 23 val. į 1.30 val. nakties. 

„Žmonių judėjimas tarp regionų nuo gruodžio 23 d. iki sausio 6 d. bus draudžiamas, išskyrus keletą išimčių. Naujausi koronaviruso plitimo duomenys įkvėpė šiek tiek optimizmo, tačiau dabar svarbiausias dalykas yra atsargumas ir būtinųjų priemonių taikymas, siekiant išvengti galimo protrūkio praėjus žiemos šventėms“, - surengtoje konferencijoje teigė S. Illa.

Spalį Ispanija įvedė šešių mėnesių trukmės nepaprastąją padėtį, suteikdama regionams teisinį pagrindą taikyti komendanto valandą ir kitus ribojimus, kurių mano esant būtina. Nors nuo to laiko COVID - 19 plitimas Ispanijoje sulėtėjo, tačiau vertinant pagal bendrą COVID-19 atvejų skaičių, Ispanija yra viena lyderiaujančiųjų Vakarų Europoje. Šiuo metu patvirtintų atvejų skaičius šalyje viršija 1,66 mln, o mirčių skaičius  - 46 252.


Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos