Tūkstančiai žmonių Madride mitingavo prieš kylančias nuomos kainas ir būsto trūkumą
© Pexels 2026-05-27 15:23
Tūkstančiai žmonių sekmadienį žygiavo Madrido centre, protestuodami prieš kylančias būsto kainas, skanduodami šūkius ir mojuodami transparantais, reikalaudami griežtesnių vyriausybės veiksmų dėl gilėjančios Ispanijos būsto krizės.
Madrido nuomininkų sąjungos organizuota demonstracija su šūkiu „Būstas kainuoja mums gyvybes. Mažesnės nuomos kainos“ sulaukė dviejų pagrindinių Ispanijos profesinių sąjungų – UGT ir CCOO – palaikymo. Protestuotojai nešėsi plakatus, ginančius teisę į būstą, viename iš jų buvo parašyta: „Norime kaimynų, o ne turistų“.
Būstas tapo vienu iš svarbiausių Ispanijos rinkėjų rūpesčių, nes pastaraisiais metais smarkiai išaugo nuomos ir nekilnojamojo turto kainos, ypač Madride, Barselonoje ir pakrančių regionuose. Analitikai teigia, kad paklausa išaugo dėl turizmo ir gyventojų skaičiaus augimo, susijusio su imigracija, o įperkamų ir valstybinių nuomojamų būstų pasiūla neatsilieka.
Organizatoriai skaičiavo, kad eitynėse dalyvavo daugiau nei 100 000 žmonių, nors centrinės vyriausybės delegatas Madride teigė, kad dalyvių skaičius siekė apie 23 000.
Portalo „Idealista“ duomenimis, nekilnojamojo turto vidutinės nuomos kainos Ispanijoje per pastarąjį dešimtmetį padvigubėjo, gerokai viršydamos atlyginimų augimą. „Eurostat“ duomenys rodo, kad 2025 m. pabaigoje būsto kainos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo beveik 13 proc.
Ispanijos bankas apskaičiavo, kad šaliai gresia maždaug 700 000 būstų trūkumas, nes 2021–2025 m. naujų namų statymas gerokai viršijo statybų tempą. Daugelis jaunų ispanų teigia, kad įsigyti būstą ar net išsinuomoti jį savarankiškai tapo neįmanoma.
Komentarai (0)
Norėdami komentuoti turite prisijungti.