Ispanijoje sukurtas pirmasis muzikos albumas naudojant tik dirbtinį intelektą

Dirbtinio intelekto revoliucija nenustoja mus stebinti. Šiais laikais atrodo, kad su šia technologija galima nuveikti beveik bet ką, tačiau vis dar yra sričių, kuriose, nors kūrėjai jau daug metų užsiėmę, dar nėra iki galo pritaikytos visuomenėje. Vienas iš jų yra muzika. Elektroninėse dainose skaitmeniniu būdu sukurti garsai naudojami dešimtmečius. Nors buvo atlikta daugybė bandymų ir įvairiausių eksperimentų, pirmasis dirbtinio intelekto sukurtas dainininkas dar nepatvirtintas.
Praėjusį mėnesį „Spotify“ pirmą kartą srautinio perdavimo platformai išleido dainas su dviem dirbtinio intelekto sukurtais balsais. Muziką sukūrė ispanų menininkas Pedro Sandoval, šios technikos naudojimo mene, kine ir dabar muzikoje pradininkas.
Dainininkai vadinami ZKY-18 ir Dirty Marilyn ir, nors jų dainos skambesys primena daugelį elektroninio žanro, jų balsai yra tokie tikri, kad puikiai atitiktų bet kurio šiuo metu įrašinėjančio dainininko balsus. Galbūt tai nenuostabu, nes tai buvo kažkas, ką jie dirbo per pastaruosius trejus metus.
Šioje platformoje jau galite klausytis tokių dainų kaip „Con mi mate llegó el sabor“, „La chica en la parada“, „El beso de la mujer araña“, „Chulapo de Madrid“ arba „Buscando oro en tu corazón“. Tai pirmosios dainos, kurias platforma sertifikavo ir kurios buvo sukurtos Ispanijoje.
Pedro Sandoval praėjusį šeštadienį Madride surengė didelį renginį, kuriame oficialiai pristatė albumus tarptautiniams svečiams ir asmenybėms iš muzikos ir technologijų pasaulio.
Spain set record for first music album to be created entirely with AI https://t.co/SSOcW21fhQ
— Euronews Culture (@euronewsculture) March 18, 2025
Komentarai (0)