Ispanijoje aptikta indiškoji COVID-19 atmaina, dar vienas atvejis - tiriamas

Ispanijoje aptikta indiškoji COVID-19 atmaina, dar vienas atvejis - tiriamas © Pexels.com 2021-04-29 16:59

Indiškoji koronaviruso atmaina buvo aptikta Ispanijos pietuose - Andalūzijos regione. Šalyje tiriamas dar vienas įtartinas atvejis Valensijoje susijęs su mmoterimi, kurios sesuo neseniai grįžo iš Indijos. 

Portugalijoje šią savaitę fiksuoti šeši šia atmaina užsikrėtę asmenys. Minėti asmenys nebuvo išvykę iš šalies -  teigiama, kad tai gali būti pirmasis ženklas, leidžiantis daryti išvadą apie šios mutacijos plitimą šalies viduje. 

Kovo pabaigoje Indijos nacionalinis ligų kontrolės centras (NCDC) patvirtino, kad žmonių iš Maharaštros, Delio ir Pandžabo seilių mėginiuose aptikta nauja koronaviruso atmaina, praminta „dvigubos mutacijos“ atmaina. Tai įvyko tą patį mėnesį, per kurį visoje Indijoje šoktelėjo COVID-19 atvejų skaičius, o šiandien - tai karščiausias koronaviruso židinys, į kurį humanitarę pagalbą siunčia daugelis pasaulio valstybių. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) informavo, kad indiškoji atmaina aptikta mažiausiai 17-oje šalių.  PSO ekspertai dar tiria indiškąją atmainą, bet manoma, kad ji kaip ir britiškoji - labiau užkrečiama. Šiuo metu tiek Ispanijoje, tiek Portugalijoje dominuoja britiškoji atmaina, nustatoma tiriant COVID-19 infekcijos atvejus.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos