Ispanija švenčia mažą pergalę prieš COVID-19: atšaukė nepaprastąją padėtį

Ispanija švenčia mažą pergalę prieš COVID-19: atšaukė nepaprastąją padėtį © Pexels.com 2021-05-09 12:57

Ispanijoje atšaukta dar 2020-ųjų spalį dėl koronaviruso pandemijos grėsmės paskelbta nepaprastoji padėtis -  pirmą kartą per kelis mėnesius gyventojams leista keliauti tarp regionų šalies viduje. 

Nepaprastoji padėtis baigė galioti vidurnaktį (1 valandą Lietuvos laiku, gegužės 9-ąją). Nuo šiol viešajame šalies gyvenime bus daugiau laisvių, bet 17-os regionų vyriausybėms, kurios atsakingos už savo krašto sveikatos apsaugą,  dėl to kils daugiau problemų.

Nacionaliniu mastu galiojanti nepaprastoji padėtis regioninėms vyriausybėms suteikė teisinį pagrindą imtis žmonių laisves ribojančių priemonių - nustatyti komendanto valandą ar drausti išvykimą iš tam tikro regiono. Taikyti tokių apribojimų regionų vyriausybės nebegali, tačiau barų ir restoranų darbo valandų ir lankytojų skaičiaus suvaržymai vis dar galimi. 

Vyriausybės vis dar turi teisę prašyti teismo leidimo griežtesnėms priemonėms. Tokioms kaip komendanto valanda, žmonių, dalyvaujančių susibūrimuose namuose, skaičiaus ribojimas ar vidinių kelionių draudimo pratęsimas. 
Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos