Europos pokarantininis žemėlapis su svarbiomis datomis

Europos pokarantininis žemėlapis su svarbiomis datomis © jumpstory.com nuotr. 2020-04-30 11:54

Europą jau beveik du mėnesius paralyžiavęs koronavirusas, panašu, ima slopti ir pradedama galvoti apie karantino švelninimą ar net jo nutraukimą.

Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios šalys Ispanija, Italija ir Prancūzija taip pat prakalbo apie karantino švelninimą, tačiau suprantama, kad per didelis atsipalaidavimas gali baigtis dar viena skaudžia užkrato banga.

Pasižvalgykime, kokį karantino nutraukimo planą yra numačiuosios kai kurios Europos valstybės.

Ispanija tam tikrų ribojimų nutraukimo ėmesi jau praėjusį savaitgalį, kai tėvams buvo leista išvesti savo vaikus į lauką, tiesa, nenutolant nuo namų. Taip pat jau aišku, kad gegužės 3 dieną šios šalies gyventojai galės išeiti laisvai pasivaikščioti ar pasportuoti, žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų. Artimiausiu metu Ispanijoje treniruotes atnaujins ir profesionalios sporto komandos.

Nors Italija dar anksčiau patvirtino, kad mokyklos liks uždarytos iki rugsėjo, tačiau karantinas pamažu bus švelninamas ir čia. Jau nuo gegužės 4 dienos atsinaujins dalis gamybos ir statybų sektoriaus, o gegužės 18-ąją planuojama leisti dirbti mažmeninėms parduotuvėms ir muziejams. Jei situacija nepablogės, birželio 1-ąją gali atsidaryti kirpyklos, restoranai ir barai.

Prancūzijoje daug aiškumo kol kas nėra. Šioks toks karantino atlaisvinimas planuojamas jau gegužės 11 dieną, tačiau tolimesni žingsniai priklausys nuo bendros situacijos šalyje. Be to, Prancūzija jau patvirtino, kad bent iki rugsėjo čia nevyks jokie dideli sporto renginiai.

Aukščiausią futbolo lygą jau nutraukė ir Nyderlandai, tačiau šioje šalyje jau gegužės 11 dieną atsidarys pradinės mokyklos, o vaikų sporto komandos galės pradėti treniruotes, laikantis saugumo taisyklių. Šioje šalyje šiais mokslo metais į universitetus dar turėtų sugrįžti studentai, kadangi numatyta, jog šios mokslo įstaigos duris pravers birželio 2-ąją. Vis tik iki pat rugsėjo Nyderlanduos galios griežti ribojimai sporto ir masiniams renginiams.

Su COVID-19 pakankamai neblogai besitvarkanti Vokietija jau balandžio 20-ąją leido atsidaryti daliai parduotuvių. Į kirpyklas ir mokyklas vokiečiai pradės grįžti jau gegužės 4-ąją, o masiniai renginiai neturėtų vykti visą vasarą.

Austrija mažesnėms parduotuvėms atsidaryti leido dar balandžio viduryje, o jau gegužės 2-ąją duris pravers ir kai kurios didesnės. Taip pat tikimasi atnaujinti bent dalies kirpyklų veiklą. Gegužės 15-ąją bus atnaujintos religinės apeigos, o taip pat žmonės galės lankytis viešbučiuose bei restoranuose. Studentai į universitetus sugrįžti galės nuo gegužės 18 dienos.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos