Barselona Visos naujienos

Barselona – tai miestas Ispanijoje, kurio gatvėmis kiekvieną savaitę pražygiuoja daugiau nei milijonas turistų iš viso pasaulio; tai Katalonijos sostinė, kurioje yra įsikūrę 7 gražiausi Europos paplūdimiai; tai vieta, kuriai pamatus padėjo garsusis pusiau dievas, pusiau žmogus – Heraklis. Galiausiai – turistinis traukos centras, kurį turėtų aplankyti kiekvienas, kuris yra išsiilgęs saulės, aitrių kvapų ir flamingo taktų.

Viešbučių Barselonoje rezervavimas


Turistai iš viso pasaulio keliauja į Barseloną, kadangi juos vilioja naktinio gyvenimo šėlsmas. Mieste galima rasti kelias dešimtis klubų, kurių daugiau nei pusė atitinka aukščiausio lygio Europos standartus. Jei vakarėliai ne jūsų pomėgiai – nuostabiausi paplūdimiai laukia visų, kurie nori išbandyti tiek deginimąsi kaitrioje saulėje, tiek nardymą kartu su vandens gyventojais. Galiausiai – maisto kultūra, kuri pavergia kiekvieną. Nemaišykite, Barselonos virtuvė, tai ne ispaniški patiekalai. Katalonijos gyventojai turi savo valgymo įpročius, kurių pagrindinis – badavimas! Visgi, jei vietiniai jau patys noriai sėdasi prie stalo – nepamirškite per daug neeksperimentuoti, nes vietiniai mėgsta kiek lietuviams neįprastą maistą.

Barselona įsikūrusi Ispanijos šiaurės rytuose. Tai vienas svarbiausių ekonomikos ir politikos centrų Ispanijoje, kuris traukia ne tik dėl naktinio gyvenimo ritmų, tačiau ir kultūrinių objektų, kurie dvelkia istorija. Vietiniai juokauja, kad „Barselona – tai skardinė. Na, o Jūs esate – sardinė!“ Taip. Šis miestas gana sausakimšas, tačiau tai rodo, kad yra ką aplankyti.

Kiekvienas žmogus savaip suvokia, ką privalo pamatyti atvykus į nematytą miestą, tačiau asmenys, kuriems kada nors teko lankytis Barselonoje vieningai tvirtina, kad Sagrada Familia bažnyčia yra ta vieta, kurios neaplankius negalite sakyti, kad viešėjote Katalonijos sostinėje. Jau vien faktas, kad ši bažnyčia statoma nuo XIX amžiaus kelia susižavėjimą. Tiesa, įėjimas mokamas, o ir eilės į vidų labai ilgos. Kita vertus – laukti verta, kadangi tai unikalus architektūrinis šedevras, kurį projektavo garsusis katalonų architektas A. Gaudi. Svarbiausia, kad iki galo nebaigta statyti Romos katalikų bažnyčia pripažįstama kaip veikianti ir tikimasi, kad kada nors bus galima ją vainikuoti baigtuvėmis. Visgi, vien dėl lėto statybų fakto atvyksta milijonai turistų per metus, tad matyt statybos dar tikrai kurį laiką užtruks.

Ieškai pigiausių kelionių į Barseloną?

Būtina aplankyti ir Barselonos katedrą, kuri buvo statoma dar ilgiau nei anksčiau mūsų aptarta bažnyčia. Gotikinis šedevras lėtai augo nuo XIII iki XVIII amžiaus. Rezultatas – įspūdinga aukso spalva dekoruota bažnyčia, kurią sudaro 28 koplyčios! Ne tik religinio kulto vietos, tačiau ir kiti objektai traukia taip aplankyti šį miestą. Į UNESCO kultūros paveldą įtrauktas Guell parkas pasižymi keista architektūra, spalvingomis gatvėmis bei mozaikos ir stiklo elementais. Sakoma, kad mieste esantis suoliukas pagamintas iš stiklo yra pats ilgiausias pasaulyje. Jo ilgis siekia net 1000 metrų. Tiesa, net ir tokiu atveju sunkiai rasite vietą prisėsti, kadangi turistai labai pamėgę šį nemokamą parką. Barselonoje galima nukeliauti ir į Kubizmą išpuoselėjusio dailininko muziejų. Pikaso galerijoje eksponuojama daugiau nei 3 000 šio menininko darbų.

Jūros muziejus – viena labiausiai lankomų vietų Katalonijos sostinėje. Joje galima susipažinti su 11 000 gyvūnų (450 skirtingų rūšių). Lietuvaičiams tai amą atimanti vieta, kadangi net ir fantazuoti neteko, kad egzistuoja tokie įvairiapusiai ir keistos išvaizdos gyvūnai. Prie kiekvienos faunos galima rasti detalų aprašymą, kuris leis kiek detaliau susipažinti su jūros pasauliu. Netoli jūros muziejaus verta aplankyti ir Triumfo arką. Pompastika primena paryžietišką variantą, tačiau reikšmė kiek kita. Ši arka simbolizuoja pagrindinį įėjimą į XIX amžiuje vykusią Pasaulinė parodą. Perėjus arką, sakoma, Jūs visada lydės laimė, o tuo patikėti labai nesunku, kai staiga prieš akis išvysite Parc de la Ciutadella parką. Pastarasis dažniausiai sužavi flora, kurios grožį geriausiai galima pastebėti pavasario metu.

Tai vos kelios priežastys, kelios vietos dėl kurių siūloma keliauti į Barseloną. Galima būtų nenustojamai vardinti, tačiau ar ne geriau pačiam atrasti kažką, kad jus paskatins vėl ir vėl grįžti į Katalonijos sostinę.

Barselonos žemėlapis

Orai Barselonoje

Nuolat girdime jog Ispanija – tai saulės ir šilumos šalis. Lietuviui šios šalies klimatas gali būti netgi per šiltas. Tad ko tikėtis nuvykus į populiariausią Ispanijos miestą – Barseloną ir kurį sezoną pasirinkti atostogoms?

Šilčiausia Barselonoje, žinoma, vasarą. Tai yra liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet temperatūra pakyla iki 29 ar daugiau laipsnių. Ir taip būna ne kelias dienas – vidutiniškai tokia aukščiausia dienos temperatūra laikosi apie du mėnesius. Tad pakenčiantiems karštį į Barseloną galima vykti būtent šiuo sezonu. Naktį oro temperatūra nukrinta iki 20 – 21 laipsnio, tad megztinio gali ir neprireikti. Vandens temperatūra tuo metu siekia apie 25 laipsnius šilumos.

Vėsiausia Barselonoje yra žiemos mėnesiais. Tuomet vidutinė aukščiausia dienos temperatūra tepakyla iki 14 – 15 laipsnių. Naktį gali siekti 5-6 laipsnius šilumos. Šiuo metu sumažėja turistų, populiaresnės tampa ne vandens pramogos, bet linksmybės sausumoje. Vandens temperatūra nukrinta iki 13 – 14 laipsnių, tad maudytis drįsta tik drąsiausi.

Na o jei norite į Barseloną vykti, kai orai maždaug tokie patys kaip vasarą Lietuvoje, rinkitės gegužės ar spalio mėnesius, tuomet vidutinė aukščiausia temperatūra siekia 22 laipsnius, visai kaip Vilniuje. Nors Barselona ir saulėta šalis, čia tikrai palyja. Ir nemažai – per metus maždaug tiek pat kiek Vilniuje. Tad keliaujant į šį miestą gali prireikti ir skėčio arba gerai patikrinti orų prognozes.

Barselona iš viršaus VIDEO

Pigiausia ir populiariausia nakvynė Barselonoje

Equity Point Gothic. Nakvynės namai „Equity Point Gothic“ įsikūrę Barselonos Gotikiniame kvartale, už 250 metrų nuo Barselonos katedros. Nakvynės namuose įrengta stogo terasa, bendras kambarys, kuriame veikia nemokamas internetas, ir bendri miegamieji su asmeninėmis rakinamomis spintelėmis.Į šiuos spalvingus nakvynės namus patekti ir išeiti galėsite bet kuriuo metu. Ekskursijų informacijos punkto darbuotojai patars, ką galima nuveikti Barselonoje. Svečių patogumui registratūra dirba visą parą.Bendrame kambaryje yra televizorius ir skamba foninė muzika. Nakvynės namuose kasdien patiekiami pusryčiai ir įrengta virtuvė.Gotikinis kvartalas garsėja siauromis, viduramžius menančiomis gatvėmis ir nedidelėmis stilingomis kavinėmis. Už 150 metrų nuo „Equity Point Gothic“ rasite P. Pikaso muziejų, o iki Las Ramblas gatvės nueisite per 5 minutes. Ciutat Vella rajonas yra puikus pasirinkimas keliautojams, besidomintiems šiomis veiklomis: naktiniu gyvenimu, tapas užkandžiais ir parduotuvėmis. Nuotraukos ir užsakymas.

Hola Hostal Eixample. Už 15 minučių kelio pėsčiomis nuo Katalonijos aikštės įsikūrusiuose nakvynės namuose „Hola Hostal Eixample“ yra terasa ir visą parą dirbanti registratūra, siūlomi bendri miegamieji, kuriuose įrengti oro kondicionieriai ir veikia nemokamas belaidis internetas. Barcelona Nord autobusų stotis yra už 500 metrų. Visuose erdviuose, šviesaus modernaus interjero „Hola Eixample Hostel“ bendruose miegamuosiuose įrengtos individualios rakinamos spintelės. Svečiams suteikiamos paklodės ir antklodės, o rankšluosčius galima išsinuomoti. Kai kuriuose numeriuose įrengti vonios kambariai.„Hola Hostal Eixample“ yra vos už 10 minučių kelio pėsčiomis nuo Born rajono, kuriame yra žavingų parduotuvių, barų ir restoranų. Sagrada Familia bažnyčia ir Ciutadella parkas yra už 15 minučių kelio pėsčiomis. Vos už 5 minučių kelio pėsčiomis nuo nakvynės namų yra Tetuan ir Girona metro stotys, iš kurių tiesiogiai nuvyksite į miesto centrą ir paplūdimį. Iš netoliese esančios Barcelona Nord autobusų stoties kursuoja į oro uostą vežantys ir tarptautiniai autobusai. Eixample yra puikus pasirinkimas keliautojams, besidomintiems šiomis veiklomis: architektūra, maistu ir parduotuvėmis. Nuotraukos ir užsakymas.

Box Port. Iš šviesių ir šiuolaikiškų nakvynės namų „Box-Port“ per 5 minutes nueisite tiek iki Barselonos uosto, tiek iki Las Ramblas gatvės. Nakvynės namuose įrengti bendri miegamieji su oro kondicionieriais, nemokamo belaidžio interneto zona ir bendra terasa. Svečiai kviečiami apsistoti patogiuose numeriuose, kuriuose pastatytos rakinamos spintelės. Patalynės užvalkalai įskaičiuoti į apgyvendinimo kainą, o rankšluosčius galima išsinuomoti. Bendri vonios kambariai įrengti numeriuose arba koridoriuje. Iš „Box-Port“ greičiau nei per 5 minutes nueisite iki įvairių barų, restoranų ir parduotuvių. Viešnagės metu galėsite naudotis bendra virtuve ir atsipalaiduoti poilsio kambaryje, kuriame yra televizorius, DVD grotuvas bei 2 kompiuteriai su mokamu internetu. Visą parą dirbančios registratūros personalas suteiks informacijos apie turistines vietas ir bilietus. Nakvynės namai įsikūrę už 400 metrų nuo Paral.el metro stoties, iš kurios funikulieriumi pakilsite iki Montjuic kalvos. Born rajonas ir Barceloneta paplūdimys pėsčiomis pasiekiami maždaug per 20 minučių. Iki Katalonijos aikštės – vos 3 metro stotelės. Sants-Montjuïc yra puikus pasirinkimas keliautojams, besidomintiems šiomis veiklomis: lankytinais objektais, istoriniais paminklais ir muziejais. Nuotraukos ir užsakymas.

Box Gaudi. Hostelis vos už 5 minučių kelio nuo Gaudi parko. Hostelyje rasite bendrus kambarius su nemokamu Wi-fi, 24 valandas per parą dirbančią registratūrą, kavinę ir bendrą virtuvę. Paprastai dekoruoti kambariai turi medines grindis ir dviaukštes lovas. Yra bendras dušas, rankšluostį galima išsinuomoti, patalynė įeina į nakvynės kainą. Bendrame kambaryje rasite sofą, televizorių, DVD grotuvą, valgomojo zoną. 15 minučių kelio pėsčiomis nuo hostelio rasite Vallcarca metro stotį. Vienas įdomiausių ir aktyviausių rajonų – Gracia yra už 20 minučių kelio pėsčiomis. Čia rasite daug kavinių, barų, restoranų. Nuotraukos ir užsakymas.

Backpackers BCN. Šis hostelis yra įsikūręs centrinėje Barselonoje. Jame rasite bendrus kambarius su oro kondicionieriais, nemokamu belaidžiu internetu ir rakinamomis spintelėmis. Hostelis yra vos už 450 metrų nuo metro stotelės ir už kilometro nuo Catalunya aikštės. Bendrame kambaryje rasite televizorių, DVD grotuvą, Playstation kompiuterį. Taip pat čia yra kompiuterių, kuriais galima pasinaudoti prireikus interneto. Be to, hostelyje yra ir skaitymo kambarys su dideliu knygų pasirinkimu. Kiekviena lova hostelyje turi atskirą skaitymo lemputę. Patalynė įeina į mokesčio kainą, tačiau rankšluosčius reikėtų nuomotis. Bendri vonios kambariai turi dušus ir plaukų džiovintuvus. Taip pat hostelyje galima pasinaudoti bendra virtuve su mikrobangų krosnele ir šaldytuvu, indaplove, orkaite. Iki paplūdimio – 10 minučių kelio metro. Nuotraukos ir užsakymas.

Viešbučių Barselonoje rezervavimas