Ispanijoje pagauta nusikalstama grupuotė, kuri plovė pinigus iš Rusijos

Ispanijoje pagauta nusikalstama grupuotė, kuri plovė pinigus iš Rusijos © Pexels 2022-12-14 10:50

Padedamos Europolo ir Eurojusto, Ispanijos valdžios institucijos ėmėsi veiksmų prieš nusikalstamą gaują, plaunančią nešvarius pinigus, susijusią su Magnitskio byla – 219 mln. eurų korupcijos byla Rusijoje.

Manoma, kad grupuotės nariai pervedė milijonus eurų į Europoje esančias banko sąskaitas, už kuriuos vėliau Ispanijoje buvo įsigijimas nekilnojamasis turtas.

Asmuo, atsidūręs šios pinigų plovimo schemos centre, buvo suimtas Kanarų salose. Iki šiol Ispanijoje iš viso areštuoti 75 nekilnojamojo turto objektai, kurių bendra vertė siekia 25 mln. EUR.

Ispanijos tyrėjams pavyko išsiaiškinti, kaip dalis tų nešvarių pinigų atsidūrė Ispanijos nekilnojamajame turte. Buvo nustatyta asmenų grupė – visi Rusijos piliečiai, mažai arba visai nesusiję su Ispanija, taip pat daugybė fiktyvių įmonių, nevykdančių realios ekonominės veiklos.

Nešvarūs pinigai buvo išsiųsti į šių Rusijos piliečių, tariamai gyvenančių Ispanijoje, banko sąskaitas, kad jie galėtų įsigyti nekilnojamojo turto, arba išsiųsti Ispanijos nekilnojamojo turto agentūroms, turinčioms tvirtus ryšius su rusų bendruomene, kurios pirktų nekilnojamąjį turtą tariamų klientų vardu.

Sekite naujienas Facebooke Pažymėk savo vietovę

Komentarai (0)

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Naujausios naujienos