Kanarų salos – Kanarai Visos naujienos

Kanarų salynas – nuostabi vieta atostogoms Ispanijoje. Šis septynių didesnių ir kelių mažesnių negyvenamų salų archipelagas yra į vakarus nuo Šiaurinės Afrikos, Atlanto vandenyne. Kas nėra girdėjęs apie žaliuojančią Gran Kanariją ar ugnikalnių Tenerifę? Pastaruosius kelis metus Kanarų salas su žemynine Europa jungia ne tik užsakomieji kelionių agentūrų skrydžiai, bet ir pigiųjų avialinijų reisai, tad paatostogauti Kanaruose savarankiškai pasidarė visai nebrangu. O egzotikos šiame archipelage tikrai daugiau nei populiariame Viduržemio jūros regione.

Rekomenduojame peržiūrėti šią mūsų surinktą informaciją apie NT ir automobilių nuomos, pardavimo, skelbimų portalus Ispanijoje. Kur ieškoti NT nuomos Ispanijoje, Tenerifėje?

Kanarų salų žemėlapis

Salose oficialiai gyvena kiek daugiau nei du milijonai gyventojų, didžioji jų dalis gyvena Tenerifės ir Gran Kanarijos salose. Įvairiais laikotarpiais į šias salas kesintis bandė finikiečiai, graikai, kartaginiečiai, naujesniais laikais – portugalai, olandai ir net britai. Šiuo metu Kanarai priklauso Ispanijai, nors jau kiek daugiau tris dešimtmečius turi šiokią tokią autonomiją. Kanarai pamėgti ir imigrantų – tiesa, ne darbo, o labiau poilsio. Šiltas klimatas ir maloni, rami aplinka traukia ir šeimas su mažais vaikais, ir jaunus žmones, ir jau pensijos sulaukusius įvairių tautų žmones.

Viešbučiai Kanarų salose


Turbūt didžiausias Kanarų  privalumas prieš kitus mūsų pamėgtus pietų Europos kurortus – šiltas klimatas visus metus. Ne paslaptis, jog Viduržemio jūros regione, pamėgtuose Turkijos, Graikijos, Kipro kurortuose sausio mėnesį ne taip ir dažnai pasitaiko maudynėms tinkami orai. Tuo tarpu  poilsis Kanarų paplūdimiuose nesiliauja visus metus. Galbūt skamba ir įtartinai, bet statistika yra statistika – Tenerifės vidutinė sausio mėnesio temperatūra yra lygi vidutinei liepos mėnesio temperatūrai Lietuvoje – tai yra 17 laipsnių šilumos! Žiemą Atlantas ties Kanarais taip pat būna panašiai įšilęs kaip ir mūsų Baltija šilčiausiais mėnesiais. Ne veltui vis daugiau tautiečių žiemą stengiasi ištrūkti būtent į Kanarų salos, kur ir šilta, ir ne taip ir brangu, ypač keliaujant savarankiškai.

Ieškai pigiausių kelionių į Kanarų salyną?

Kanarų salų ekonomikos variklis – turizmas. Kasmet apie 12 milijonų svečių aplanko šias salas, jų išleisti pinigai sudaro apie trečdalį viso bendrojo vidaus produkto Kanarų salose. Aktyvus, reiklus turizmas nepalieka be darbo ir statybininkų – vis daugiau reikia prabangių, šiuolaikiškų kurortų, viešbučių, vandens parkų. Tačiau nemaža dalis vietinių laikosi ir iš žemės ūkio. Bene didžiausios plantacijos šiose salose – bananų ir tabakų, taip pat plačiai auginami ir pomidorai, bulvės, netgi gėlės. Nedideliuose kaimeliuose yra išlikęs ir labai senas – žvejybos amatas. Rytais pro viešbučio langus galima stebėti, kaip nedidelius uostus palieka žvejų valtys, o po kelių valandų grįžta su šviežiomis žuvimis. Ne paslaptis – nemaža dalis grobio keliauja į restoranus ir galiausiai į turistų skrandžius.

Gran Kanarija

Gran Kanarija – trečia pagal dydį iš Kanarų salų, iš kitų išsiskirianti žaluma. Tačiau saloje gausu ir plikų uolų laukų – gamtinės sąlygos daro Gran Kanariją be galo nemonotoniška, įdomia ir įvairia sala. Net iki dviejų kilometrų kylantys kalnai gali lemti gana skirtingas orų sąlygas skirtingos salos dalyse. Plačiau su Kanarų gamta geriausiai susipažinti galima Gran Kanarijoje esančiame Palmitos parke, kuriame  išvysite didelę augalų bei gyvūnų įvairovę. Gran Kanarijoje taip pat netrūksta kalnų, užgesusių ugnikalnių kraterių bei stačių, į vandenyną krentančių uolų. Tačiau čia yra ir ramiu smėlėtų įlankėlių, puikiai prižiūrimų paplūdimių, prabangių viešbučių ir gerų restoranų įvairovės ieškantiems turistams.

Tenerifė

Tenerifė – didžiausia iš Kanarų salų, turinti net du tarptautinius oro uostus – pietinėje ir šiaurinėje salos dalyje. Tenerifėje gyvena beveik vienas milijonas gyventojų, dar nemažai jų suplūsta turizmo sezono įkarštyje. Tačiau saloje gausu ir ramių gamtos kampelių. Pats populiariausias – Teidės ugnikalnis. Šio ugnikalnio kraterį iš viršaus pamatyti ryžtingai nusiteikę būna net patys pasyviausi turistai – tai neabejotinai salos, o gal net visų Kanarų simbolis.

Lanzarotė

Kiek mažiau populiari iš Kanarų salų, tačiau ne ką mažiau verta dėmesio. Čia galima rasti ir prabangių kurortų, ir spalvotų paplūdimių, ir nuošalių žvejų kaimelių. Kaip ir kitur Kanaruose, pirmoje vietoje tarp lankomiausių objektų Lanzarotėje yra gamtos lobiai – Timanfaya nacionalinis parkas, užgesę krateriai su Marso peizažu aplinkui, garsieji Lanzarotės urvai, žalioji lagūna, stačios salos uolos ir jų apačioje dūžtančios vandenyno banga. Ši sala tikrai verta aktyvaus poilsio. Automobilio nuoma ir aktyvus lankytinų objektų lankymas būnant Lanzarotėje – puikus pasirinkimas.

Viešbučiai Kanarų salose


Automobilio nuoma Kanaruose

Bene geriausias būdas pažinti Kanarų salas – išsinuomoti automobilį ir juo pakeliauti tiek po lankytinas vietas, tiek po nepelnytai užmirštus nedidelius kaimelius. Kanaruose pro automobilio langą atsiveria nuostabūs vaizdai daugelyje vietų, eismas neintensyvus, degalai pigūs – puikios sąlygos keliauti savarankiškai. Automobilio nuoma visose salose kainuoja labai nedaug – nuomojantis ilgesniam laikotarpiui dažnai nesiekia ir 10 eurų už parą. Paprastai pigiau būna automobilį rezervuoti dar internetu.

Pateikiame paieškos langą, kur suvedę reikiamus duomenis gausite didžiausių ir žinomiausių automobilių nuomos firmų, dirbančių Kanarų salose ir visame pasaulyje, pasiūlymus. Automobilį galima rinktis pagal kainą, ekonomiškumą, dydį ir kitus patinkančius parametrus.